kaplanin gozu

  • 1665
  • 2
  • 0
  • 0
  • geçen ay

telegol

1 ekim 2003 chelsea beşiktaş maçı akabindeki pazar günü reha muhtar ile ahmet çakar'ın şov yaptığı program.

ahmet çakar- şimdi bugün dünyanın en iyi futbolcularını düşünün.. bir ronaldo, bir zidane, bir nedved.. hangisi sergen'den iyi futbolcu?
reha muhtar- hiçbiri..
ahmet çakar- hah işte o zaman benim sorum şu: ey sevgili sergen, niye gidip yurtdışında oynayıp türkiye'yi temsil etmedin? niye bir barcelona, bir real madrid, bir manchester united'da oynamadın? niye kariyer yapmadın?
reha muhtar- ahmet hocam, sergen'in türkiye'de oynadığı kulüpler, avrupa'dakilerden aşağı kalır mı?
ahmet çakar- sevgili reha, benim demek istediğim şu: yıl 2030, prag'da bir kafe düşünün. pavel nedved oturmuş kitabını okuyor. etrafını genç çek futbolcular sarıyor, diyorlar ki işte o meşhur nedved bu. nerede oynadın sen nedved amca diye soruyorlar. nedved cevap veriyor: sparta prag, lazio, juventus.. yine yıl 2030, istanbul'da bir gece kulübü, sergen muhtemelen bir gece kulübü falan açar, genç futbolcular sergen'in etrafını sarıyor. sergen amca, senin için büyük futbolcu diyorlar, allah aşkına, sen nerede oynadın? beşiktaş, (burun kıvırarak) istanbulspor, trabzonspor, fenerbahçe..
reha muhtar- hocam, bunlar türkiye'nin en büyük takımları ama..
ahmet çakar- rehacım, tamam ama yeteneği varken neden yurtdışına gidip kariyer yapmadı? neden çocuklarına, torunlarına iyi bir kariyer sunmadı. sergen'in ileride çocukları, torunları olacak.. onlara neden ben juventus'da oynadım, milan'da oynadım deme fırsatını tepti? benim demek istediğim nokta bu..
reha muhtar- bak şimdi ahmet hocam, sene 2030, sergen'in torununu alacak karşısına.. diyecek ki, bak torunum, ben beşiktaş'ta doğdum, büyüdüm, orada şampiyonluklar yaşadım. ondan sonra bir yöneticiyle kavga edip beşiktaş'tan ayrıldım. oradan fenerbahçe'ye, galatasaray'a gittim, takımlarımı şampiyon yaptım, avrupa'da üst turlara çıkardım. 7 sene sonra beşiktaş'a döndüm, benim beşiktaş'ta oynamadığım 7 sene boyunca beşiktaş şampiyon olamadı. geri döndüğüm sene beşiktaş'ı yine şampiyon yaptım..
ahmet çakar- peki dede? (gevrek bir gülümsemeyle) hani mizansen yapıyoruz ya..
reha muhtar- söyle evladım..
ahmet çakar- madem sen büyük futbolcuydun, neden juventus'ta, real madrid'de oynamadın?
reha muhtar- şartlar öyle gerektirdi yavrum
ziya şengül- (daha fazla dayanamayarak) yahu beyler, bırakın bu tiyatroyu, saçmalığı..

devamını okuyayım »
20.10.2003 18:53