kaptanankara

  • 197
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

duşko toşiç

tosic, feda sezonları(2012-2015) sonrası kimlik değiştiren beşiktaş'ın eski ruhuna sahip nadir isimlerden biriydi. biliç'in yaptığı ve ayrılmasına rağmen tamamlanan bir transfer olması da başka bir ilginç detay tabi.

veli'nin sakatlığı, ismail'in form tutması, ersan'ın satılması gibi durumlar sonrası hem ruh hem pozisyon olarak takımda özel bir rolü doldurdu. şimdi çok insan hatırlamaz ama beşiktaş'a geldiği ilk sezon henüz formayı kapamadan önce bir milli maçta çetnik yapmıştı ve ciddi ciddi gönderilmesi gündeme gelmişti. hatta yanılmıyorsam ekşi'de de tartıştıldı bu konu.

"savruk reis" ersan'ın yerine oynamaya başlaması o sezon özelinde risk getirmiş olsa da sol bek geçmişinin avantajıyla takım oyununa bilinç getirmiştir. pek tabi takımın geri kalanının teknik seviyesi çok üst oldugu için vaktiyle frikik golü atan adam kazma ve dağınık göründü.

amatör ruhlu olmanın ötesinde amatör hareketleri olsa da bunu taraftar kimliği ile bağdaştırmak mümkün. takım kaptanı dediğimiz tolga ancak bu sezon bir taraftar gibi davranmaya başladı. oysa 2016 şampiyonluğu kazanılırken, saraçoğlu'nda oynanan fenerbahçe maçında gerginlik yaşandığında takım kaptanı "adamlık şovu" kovalıyordu. işte tosic, bu ruha takımdaki ilk senesinde sahipti ve ilk fırsatta bizden biri gibi oldu.

tosic'in eşi haricindeki özel hayatını bilenler onun ne denli içten biri olduğunu görecektir. akrabalarına ve özellikle babasına, koleksiyon amaçlı topladığı maç ürünlerini gönderen birisinden bahsediyoruz.

tosic futbolcu kimliğimden önce insan kimliğiyle öne çıkmayı başaran nadir sporculardan. yolu açık olsun.

devamını okuyayım »