karanlik taraf emekcisi

  • şekerpare (694)
  • 620
  • 6
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

17 şubat 2016 ankara patlaması'nın sorumlusu

birileri hükümeti sorumlu tutarak, birileri muhalefeti sorumlu tutarak, birileri yabancı ülkeleri sorumlu tutarak, birileri terör örgütlerini sorumlu tutarak, birileri de kendileri dışındaki herkesi sorumlu tutarak aklayamaz kendini bu saldırıdan. bu saldırının sorumlusu dolaylı yoldan seksen milyonluk türkiye'nin kendisidir çünkü. biz bu kadar aciz ve saf oldukça bu ülkede daha çok bombalar patlayacak, bu coğrafyaya şekil ve ayar vermek isteyen daha niceleri çıkacaktır.

bu ülkede sadece devletin ya da güvenlik kurumlarının değil, milleti ve toplumu oluşturan her bir bireyin ayırt edilmeksiniz kendini sorgulama zamanı çoktan geldi.

acımasız ve sert bir dünyada yaşıyoruz. aptal olamazsın, zayıf olamazsın, geri kalmış olamazsın, hele kendi hatalarını kabullenmeme lüksüne kesinlikle sahip olamazsın. olursan kaybetmeye mahkum edilir ve uzun vadede belki de tamamen yok olursun.

bu saldırıyı herhangi bir terör örgütü, oluşum veya gizli servis gerçekleştirmiş olabilir. asıl önemli olan bu değil. önemli olan bizi bu duruma düşüren zayıflıklarımız ve bu zayıflığın altında yatan etkenler. bildiğimiz dünya devam ettikçe değişen ölçeklerde savaşlar olacak, terör örgütleri ve terörizm olacak, vekalet savaşları olacak, çıkar çatışmaları olacak, tehditler ve düşmanlar olacak. bu saldırıları gerçekleştirme potansiyeline sahip dinamikler hep var olacak.

biz bu saldırıları ve bu saldırıların altında yatan etkenleri bertaraf etme kabiliyetine sahip olamadan aynı kısır döngüyü değişen şiddet dozajlarında yaşamaya devam edeceğiz.

onun için bu saldırıların asıl sorumlusu bizatihi biziz aslında. eylemi gerçekleştirenler ise değişen zamanlardaki gelip geçen figüranlar.

devamını okuyayım »