karanliktaki kilic

  • 279
  • 38
  • 10
  • 0
  • evvelsi gün

aslında hepinizin kafamın içinde olması

hiç boşuna inkar etmeyin, boşuna kendi varlığınızı kanıtlamak için saçma sapan şeyler yazmayın. sizin olmadığınıza, sizin olamayacağınıza dair kendimden eminim. aslında hepiniz beynimin kendi kendine yarattığı hayallerden ibaretsiniz. hiçbirinizin benim gibi gerçek bir varlığı yok, sadece bir kurgudan ibaretsiniz, bir oyunun içindeki gerçek kişiliği olmayan insanlarsınız. varlık olarak benden başka birşey yok ve hepiniz dahil, kuşlar, böcekler, ağaçlar, binalar, yollar hepsi benim kafamın içinde olduğunu sandığım, ama aslında hiçbir zaman olmayan şeyler. yaşadıklarım ve yaşayacaklarımın hiçbiri ne oldu ne de olacak. bunu biliyorum, yaşanan herşeyi kendi kafamda kurguluyorum.

inanılmaz olan kendi kafamda kurduğum dünyada, başarılı olabilmek için sürekli çalışmak zorunda kalıyorum. yemek yemek, fatura ödemek gibi şeyleri yapmak için çalışmaya mahkumum. bunun sebebi henüz kurguladıklarımı kontrol edememem. bu aslında bilinçaltımın ne kadar düşük seviyede bir yaşam kurgusuna sahip olduğunu gösteriyor. kendi türüm arasında çok da zeki biri olduğumu sanmıyorum bu nedenle. düşünsenize kurgulaya kurgulaya bilinçaltım 14 yıllık akp iktidarını kurguluyor. din,mezhep,ırk diye birşeyler kurguluyor ve bu nedenle kafamın içinde ki insanlar sürekli birbirlerini öldürüyor. düşünsenize diyorum ama düşünmek sadece varlığı olanlara ait bir özellik. hatta kendim kurguladığım bir karakter olan descartes "düşünüyorum öyleyse varım." demiş. tabi gerçekte öyle biri olmadığı için bu sözde bana ait aslında. tıpkı bir roman yazarının, bir karaktere söylettiği ama aslında kendisine ait olan söz gibi. arada ki tek fark benim kurguladıklarıma yön verememem ve kontrol edememem.

eğer birgün tam olarak bu kurguyu kontrol etmeyi öğrenebilirsem, iki ihtimal var benim için. ya hepinizi yok edeeceğim ve kendi öztürümü tam olarak anlamaya ve benim gibi olanlar(varsa) ile yaşamaya başlayacağım. ya da bu kurgusal hayatı kendi amaçlarım için kullanacağım.

devamını okuyayım »
22.12.2016 17:37