karpuzagaci

  • 258
  • 2
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

ali sami yen stadyumu

hiç ali sami yen'de maç izleyememiş genç bir galatasaray'lıyım.hiç gidemedim ali sami yen'e,hep kayseri'ye gelmesini bekledim galatasaray'ın yaşımdan dolayı.16 dakikalık bekleyişten haberim yoktu,ilk takip ettiğim sezon 2007-08 sezonuydu. nonda'nın boş kaleye kafasıydı benim için ali sami yen.babamla izlediğim son galatasaray maçıydı,ayağa kalkıp sarılmıştık.kalede aykut,sağ bekte uğur uçar,stoperde rigobert song,orta sahada ayhan akman ileride nonda vardı o sezon,teknik direktörü olmayan kadrosu güçsüz galatasaray 17. şampiyonluğunu kutlamıştı.bir kaç maçı çok net hatırlıyorum sami yen'de.
son gençlerbirliği oftaş maçından önceki tribünü de televizyondan görmüştüm,batı güneşi sarı ve kırmızıya vuruyor o renkler daha da canlı gözüküyodu.küçük bir çocuğun asla unutmayacağı bir tabloydu o da benim için.
uefa kupasının kadıköy'de kaldıralacağı sezondaki,bordeux maçını ne yapmalı?başlangıç düdüğüyle beraber 1-0 geride başladığımız maçta gol yedikten sonra daha da yükselen tezahürat,kewell'ın 90'a astığı efsane gol,arda'nın 2 gol atması ve son dakikada sabri'nin yerden sol köşeye giden füzesi.maç sonu sabri'nin üçlüsü.
''sami yen hakkını size helal etmiyor!'' tezahüratının yapıldığı,eskilerin yad edildiği yıllar sonra ''süper mario jardel'' tezahüratının yapıldığı son maçlarla yine televizyon başında veda etmiştim bir çocuk olarak ali sami yen'e.
yıllar sonra camiadan basından insanlarla tanıştıktan sonra anlattıklarını asla anlayamayacak olsam da en azından aklımda güzel anıları var sami yen'in,nesillerce kalmasını istediğim anılar.

devamını okuyayım »
17.09.2016 18:01