kasa kasa berg

  • 1122
  • 4
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

köksal baba

iş adamı traş olurken bir yandan da berberiyle sohbet etmektedir.

derken, kapının önünden ağır ağır geçmekte olan paspal bir çocuk görürler. berber, iş adamının kulağına fısıldar; “bu çocuk var ya, dünyanın en aptal çocuklarından biridir! bak; dikkat et şimdi…”
berber çocuğa seslenir: “ali, buraya gel!”. bunun üzerine çocuk sakince dükkana girer ve yüzündeki aptalca sırıtmayla berberi selamlar.

berber iş adamının kulağına sessizce, “bak şimdi” diye fısıldar ve bir elinde 5 tl, diğer elinde 20 tl lik bir banknot olduğu halde çocuğa sorar: “hangisini istiyorsan alabilirsin?”
çocuk dalgın dalgın bir 5 tl ye bir de 20 tl ye bakar ve sonunda 5 tl lik banknotu hızlıca çekerek berberin elinden alır.
berber iş adamına döner ve gülerek: “gördün mü? sana söylemiştim.” der. traş bitince iş adamı sokağa çıkar ve az ileride kendi kendine oynayan ali’yi görür. yanına giderek, neden 20 tl değil de, 5 tl lik banknotu aldığını sorar.
çocuk hiç de aptalca olmayan bir sırıtmayla yanıt verir:
eğer 20 tl yi alırsam oyun biter.

bu hikayeyi su sebepten yazdim, diyorsunuz ya cok sinirleniyor, ona buna saldiriyor bu sebeple onunla dalga geciyorlar, eger bir gun bu koksal kardesimiz sinirlenmezse, kimseye satasmazsa, insanlarin eglence kaynagi olmazsa "bu oyun biter" ve belki simdikinden daha kotu bir hayat karsilar onu.

devamını okuyayım »
26.04.2016 19:56