kasabcoehasek

  • 294
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 ay önce

paris'in yargısı

thetis ile peleus'un düğününü organize eden zeus, eris'i çağırmaz. eris gelirse bi bokluk çıkacağını bilir. eris güvenliği geçtikten sonra ziyafetin merkezine gelir, elindeki altın elmayı 'en güzeli için' diyerek fırlatır. aphrodite, athena ve hera gaza gelerek, altın elmanın kendisinin olduğunu söylerler.

zeus en güzelimiz kim? diye yavşarlar, birimizi seçmelisin derken kendilerini işaret ederler. zeus seçim yapmak istemez, sonuçta hera karısı, athena kızı, aphrodite de aphrodite amk. ''bana ne yea, ben ne seçicem, paris seçsin'', der. paris yutkunarak, ''neden olmasın yea'', dedi. sonuçta ölümlü biri, tanrıçalar arasından en güzelini seçecekti.

tanrıçalar paris'e rüşvet teklif ettiler. hera asya ve avrupa'nın fatihi yaparım, dedi. athena savaş stratejilerini yüklerim sana, dedi. aphrodite ise dünya'nın en güzel kızının aşkını vaad etti. spartalı helen. paris azıcık düşündükten sonra, ''dünya kadar malım olacağına fındık kadar helen'im olsun. seni seçtim aphrodite, altın elma senindir. ''

sonrasını biliyorsunuz çocuklar, brad pitt'in de katıldığı troya savaşı oldu.

http://d1302.hizliresim.com/16/p/kbbb3.jpg hera athena ve aphrodite göd capsi

devamını okuyayım »
21.02.2013 03:06