kasar yaza

  • 2087
  • 88
  • 9
  • 0
  • evvelsi gün

6 aralık 2016 dinamo kiev beşiktaş maçı

bir operasyon maçı. troller ağlıyor demesin diye bilal'e anlatır gibi anlatacağım.

türkiye, avrupa yarışmalarında yıllardır belçika'nın bir sıra arkasında. uefa'nın üç kurucu ülkesi var; fransa, italya ve belçika. ilk olarak belçika'nın ensesine yapıştığımız maç 17 mart 2016 braga fenerbahçe maçı'ydı. evet meşhur ivan bebek maçı. hakemin ilginç kararlarıyla fenerbahçe elenmişti. o gün ben aynı tepkiyi verdiğim için içim çok rahat, bunu da bekliyordum.

bu maçta beşiktaş gruptan çıkarsa; belçika'yı geçiyoruz ve avrupa'da takımlarımız belçika'dan daha imtiyazlı oluyor. oynadığı ön-elemeler azalıyor. bu avrupa'da daha çok türk takımı demek. ayrıca bir yandan napoli - benfica maçını takip ediyorum. beşiktaş'ın gruptan çıkmaması için en gerekli skor beraberlik. ve iki takım da inanın koşabileceği toplara koşmuyor. 0-0 devam ediyor maç. buradan 4-0'ın haberini alınca muhtemelen normal oyuna başlayacaklardır.

uefa temiz bir kurum değil. yıllarca başkanlık yapan michel platini şu anda suçlarını itiraf etmiş bir biçimde yargılanıyor mesela. maçta verilen karar bir hakem hatası değil zaten. böyle bir hata olmaz hiçbir ligde. hakem satın alınsa bile bu derece açık edemez. bu ayrı bi' şey. bunu karşılayabilmek için beşiktaş, fenerbahçe veya osmanlı'nın avrupa ligi'nde yarı finale çıkması lazım. yani bu takımlardan biri çeyrek final'e çıkarsa yarın ona da aynı şey yapılacak.

şimdi gülebilir, espri kasabilirsiniz bu maçla ilgili. ama bugün bana, yarın sana olacak bu iş. haberiniz olsun.

devamını okuyayım »
07.12.2016 00:00