katedral

  • 548
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

sevgiliyi arkadaşlarla tanıştırmak

üniversitedeyim. gün güzel başlamış. sevgilimle en yakın arkadaşımı tanıştıracağım için heyecanlıyım biraz. çok sevmiyor olmama rağmen o gün kahvaltımı güzelce yaptıktan sonra hazırlanmaya başladım. kısa sürede bitti hazırlık faslı, çıktım evden. çıktım ama kafamda sorular dönmeye başladı.

en yakın arkadaşım dediğim kişi; onur. yakın arkadaşız ama şöyle bir şey var; ilk kez bir kız arkadaşımla habersiz tanıştıracağım. bundan önce hiç gerek duymadım böyle bir şeye. ya da içimden gelmedi desek daha doğru olur. hemen hemen her konuda ne düşündüğünü bildiğim için iyi anlaşıyoruz. zaten kafamda oluşmaya başlayan sorular da tam olarak burası ile ilgili. "ya gereksiz bi konuya girerse?" "ya eski defterleri karıştırırsa?" "yanımdaki kızın sevgilim olduğunu bilmiyor, ya daha tanıştırmadan dengesiz bi laf ederse, tez canlı da yavşak?"

yolda içim içimi yedi ama sürprizi bozmamak için arayıp uyarmadım. olacaklara razı oldum. bok yemişim aramayarak. kafamı sikeyim hatta.

neyse...

onur mekana girdiğinde kız arkadaşım lavobaya gitmişti, ilk başta tanıştırma şansım olmadı tabi. herneyse, muhabbete başladık her zamanki gibi. ordan burdan derken, konu bu şerefsizin geçen günlerde tanıştığı kızlara geldi, onları anlatıyor... işte şöyle tanıştım, böyle konuştum, şurda buluştuk, taş gibiler vs vs. o ara sevgilim döndü masaya ama onur'un sözünü kesmemek için tanıştırma faslını erteledim biraz ve;

onur: olm diyorum ya kızlar süper, bildiğin gibi diiller... hem hoşlandım da ben zaten.

ben: öhöm, onur tanış...

onur: bize de yakın oturuyolar zaten, gelirsin bize kaçarız akşamları yanlarına ehehe (gülüşünü siktiğim)

sevgilim: öhö öhö!

ben: bak bu se...

onur: geçen yıl biri vardı ya lan hani, elif diye. aynı ona benziyo olm, biraz da bu yüzden etkilendim zaten. seni de unutmadım ha, sana düşündüğüm de fena diil ama. bi önceki kız arkadaşından daha iyi en azından. tanıştırırım en kısa zamanda merak etme(omzuma vuruyor it)

ben: ya bi sus olm artık! bak bu sevgilim esra... senle tanıştıracaktım ama fırsat vermedin lan bi türlü!

onur: sevgi... esra (böyle sik gibi kalırsın işte)

sevgilim: memnun oldum!

onur: memnun... ben de memnun oldum.

sevgilim: neyse ben kalkiim artık. yarın görüşürüz hayatım senle. hadi hoşçakal onur.

ben: kalsaydın ya!

sevgilim: yok yok yarın görüşelim biz, daha iyi.

onur: :/

şeklinde bi diyalog yaşadık. durumu anladı onur da ama ne fayda; yapmıştı yapacağını çoktan. beynini siktiğimin çakma playboyu az daha dilini tutsaydı bu sürpriz denemem başarıyla sonuçlanabilirdi. ama olmadı. çok kavga ettik, çok tartıştık o günkü konuşmalar sebebiyle. bir süre sonra da ayrıldık zaten, yürütemedik.

velhasıl; eğer arkadaşınızla çok fazla samimiyseniz, yapmayın. habersiz bir bok yemeyin yani. anlık bir dalgınlık bile olmadık tartışmalara kaynak yaratabilecek bir durumun ortaya çıkmasına sebep olabiliyor. üzülmeyin sonra.

onur'a ne mi oldu?

siktim öldü. mezarının başından yazıyorum bu entryi.

devamını okuyayım »