kedu

  • tadına doyum olmaz (751)
  • 563
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

28 mayıs 2013 taksim gezi parkı direnişi

liberatum'dan da destek gelmiştir. (http://en.wikipedia.org/wiki/liberatum)

kendimce çevirmeye çalıştım hızlıca, hatalar için kusura bakmayınız şimdiden.

--------------------------------------------------

we, citizens of the world, are deeply saddened and concerned by the severe violence against citizens of turkey by the turkish police over the last couple of days in turkish cities, primarily ıstanbul.

we ask the prime minister of turkey and his government why he allowed for the violence to begin in the first place against peaceful protesters who are simply asking for freedom of speech and for their rights to be heard. we ask the government why it is not following the most important rule of democracy: the right to have freedom of expression? why did turkish media not report the violence and devastating attacks by the police? can the turkish government truly guarantee that all violent acts against its people will stop immediately? thousands have been seriously injured, many have lost their eyes, some have lost their lives. as families all over the country are in shock and mourning, what is the next step for the government? are they finally willing to listen to its people? we are waiting for the government to pay serious attention to the reasons behind its citizens' protests.

pablo ganguli, liberatum
noam chomsky
hanif kureishi
asia argento
terry gilliam
-----------------------------------------------

biz, dünya vatandaşları, son birkaç gündür öncelikle istanbul olmak üzere, diğer şehirlerde de, türk polisinin türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına karşı olan ağır şiddetinden dolayı derin üzüntü ve endişe içerisindeyiz.

türkiye’nin başbakanına ve hükümetine, sadece ifade özgürlüklerini ve haklarını duyurmaya çalışan bu barışçıl protestoculara karşı neden daha ilk etapta şiddetin başlamasına izin verdiğini soruyoruz. hükümete, neden demokrasinin bu en önemli kuralını takip etmediğini soruyoruz: ifade özgürlüğü hakkı. neden türk medyası şiddeti ve polis tarafından gerçekleştirilen bu yıkıcı saldırılıları bildirmiyor? türk hükümeti, kendi halkına karşı olan tüm bu şiddet eylemlerinin derhal duracağını gerçekten garanti edebilir mi? binlercesi ciddi bir şekilde yaralı, birçoğu gözlerini yitirmiş durumda, bazıları ise hayatlarını. tüm ülke çapındaki aileler şok ve yasta, peki hükümetin bir sonraki adımı nedir? insanları dinlemek için nihayet hazır mı? hükümetin, kendi vatandaşlarının protestolarının arksındaki nedenlerine ciddi bir şekilde dikkat etmesini bekliyoruz.

pablo ganguli, liberatum
noam chomsky
hanif kureishi
asia argento
terry gilliam

devamını okuyayım »
02.06.2013 22:05