kemik34

  • aklıselim (551)
  • 645
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

evli çiftlere tavsiyeler

- eşiniz bundan hoşlanmıyorsa ve rahatsız olduğunu dile getiriyorsa saçma sapan lakaplar takmayın.

- sinir, gerginlik, yorgunluk gibi duygu durumlarında kaynağı eşiniz değilse saçma sapan acısını ondan çıkartmayın.

- eşinizle olan problemleri ne aile bireyleri, ne de dostlarınız ile paylaşmayın. kendi aranızda çözün. bunu yaparken de bazı şeylere azıcık tahammül edebilin, haksızken ego yapıp aptalca kırgınlıklar yaratmayın.

- siz çabuk sinirlenip çabuk yatışırken o tam tersi bir yapıya sahipse ani öfke durumlarında iki katı dikkatli davranın, siz unutursunuz ama o unutmaz. gereksiz kalp kırmayın.

- yatırım yapacağım diye tüm gençlik yıllarını heba etmeyin. zaten şunun şurasında kaç yıl gezip tozma şansın var? belli şeyleri kenara koyabildikten sonra bokunu çıkartıp olmayan çoluk çocuğun evlenince rahat edeceği günlere kadar düşünüp ilk evlilik yıllarını emekli çift gibi geçirmeyin. kısa süreli tatiller yapın, arada dışarıda adam gibi yemekler yiyin, kaçamaklar yapın. tek etkinliğiniz eve pizza söylemek olmasın.

- kendi ailenizle ilgili sorunlar vs varsa bunları kabaca eşinizin de bilmesi onun hakkı, sizden değil başka birinden öğrendiğinde düşeceği konumu düşünün. siz o üzülmesin diye, konuşmaktan sıkılıyorsunuz diye bir şey paylaşmamayı sürdürürseniz bir noktadan sonra o da sizinle benzer şeyleri paylaşmamaya başlar.

-aynı şekilde o kafanızda kurup hiç bahsetmediğiniz bazı planlarınızdan eşinizi haberdar etmezseniz olayı yaşarken bunun önceden planlandığını fark ederse daha büyük problem yaşarsınız. bazı önemli konularda ortak kararla yürümek her zaman en kestirme yoldur. örneğin bebek doğduğunda bakım süreci, vs.

-ufacık şeylerle mutlu olabilen insanlar ufacık şeylerden kırılabilen insanlardır, ayrıntılara önem verin.

-asla aldatmayın, aldatmayı sadece fiziksel birliktelik olarak görmeyip bazı flirtleşmelerin de bu kategoriye dahil edilebileceğini unutmayın. bir mesaj deyin geçeceğin iki satır, karşı tarafın hayatını bitirebilir.

- çok gülün, çok sevişin, birbirinizin gözünün içine daha fazla bakın.

devamını okuyayım »