kendi ekseni etrafinda donen insan

  • 634
  • 25
  • 25
  • 0
  • 3 gün önce

piyano sesini şikayete gelen komşu

uzak durmanız gereken insan tiplerinden birisi bu karakterlerdir. piyano onlar için yüksek sanattır. evde piyano çalabilirsin, hatta pedalla çalarsın ses çıkmasın diye. ama o ses çıkıyor demek ki amk salağı seni, ki insanlar seni şikayet ediyor. evde teknik olarak zurna çalmak da serbest. ben de hafif tonda zurna çalayım o zaman. az ses çıkacak, yasal olarak da uygun.

bunlar gizli çomarlar işte. piyano çalınca arınmıyorsun. insanın içinde olacak incelik. öyle piyano çalınca beraberinde gelmiyor.

apartman dairesinde çomar kişiliği ile aristokratçılık oynamaya kalkan bir büllüğün hezeyanı. git önce müstakil bir ev al, kişisel alanını oluştur, ondan sonra çalmaya başla.

edit : gelen mesajlar ile ilgili editleme gereği duydum. öncelikle derdimiz apartman dairesinde piyano çalanlar ya da genel olarak piyano çalanlar ile ilgili değil. buradaki konu kendinde başkalarını rahatsız etme özgürlüğünü gören insanlarda ve bunu piyanoyu yüksek sanat olarak sınıflandırıp diğerlerini "sanattan anlamayan avamlar" olarak kategorize ederek kendini meşrulaştıran küçük burjuvalardır. apartmanda piyano çalmak piyano sahibiyle komşular arasındadır, komşu bundan rahatsız oluyorsa hiçbir saatte çalamazsın. ben nasıl müziğin sesini alt/üst komşumu rahatsız etmeyecek düzeyde dinliyorsan sen de aynı yükümlülüktesin. "piyano çalıyorum/ sanat yapıyorum/ sike sike çalacağım sen de dinleyeceksin " tavrı tam da bu özenti davranışın belirtisi zaten.

devamını okuyayım »
19.02.2017 19:00