kendi hikayemi anlatiyorum

  • 276
  • 10
  • 5
  • 0
  • 5 gün önce

evli erkek yalnızlığı

yine bir evli-bekar erkek tartışmasına sahne olan durum.

bekar erkek cephesi: ağlama melis! gerekirse boşan, ne var!
evli erkek cephesi: bekarlar yine gelmiş, evlen de görelim, o işler öyle olmuyor.

kardeşlerim, yiğit arkadaşlarım, sevgili romalılar...

birbirinizle kavga etmeyi bırakın. bu iç çekişmemizden yararlanacak canlı türleri ortada, aç kurtlar gibi sizi bekliyor. önce kendi içimizde devrim ateşini yakalım. tüm bu tartışmaların, tüm bu yalnızlıkların, tüm bu çekişmelerin, tüm bu düzensizliğin asıl nedeni neyse, onu hedef alalım.

ey evliler! neden yakınıyorsunuz. karınızdan mı, kayınçodan mı, aile efradından mı? yapmayın, etmeyin. onlara bu fırsatı sizler verdiğiniz. evlenmeden önce, hatırlayın, nasıl da götünü kaldırdınız hepsinin. ne için oğlum? aranızda birkaç dangalak abaza yüzünden başka evlilerin de başı yandı. "hilmi! bak şaziye'nin kocası ona zart almış, zurt yapmış. sen de yap!" diye sözler dolaşıyor. hilmi, garip. hilmi, öksüz. hilmi, olaydan bile habersiz. yapmayın dostlar. biraz sakin olun. derin bir nefes alın ve bu yalnızlığın, bu çetrefilli ilişkinin nereye varacağını düşünün. bakın, boşanın diyemem. ne kadar zordur, bilirim. ama, biraz kendinize değer verin.

ey bekar kardeşlerim! önce o elinizdekini yavaşça bırakın. siz dünyanın nasıl döndüğünü sanıyorsunuz. evlilerin sabrı sayesinde. yoksa dünya size kalsa, herkesi s.... neyse! siz asarsınız, kesersiniz. tabii ki sizin kocaman yüreğiniz karşısında hiçbir kadının size dırdır etme gibi, sizi yontma gibi bir eyleme girmesi mümkün değil. yaw he he! yapmayın, etmeyin. bak bu işlerin bir düzeni var. evliler bir şey konuşuyorsa, bildikleri var. arada başka erkekler çıkar, onları kale almayın, amına koduğumunun yalakalarını. evli erkeklere destek verin genşler. onlar, sizin geleceğinizin fragmanı.

ey erkek kardeşlerim! evli, bekar, yalnız, kalabalık. ortada ağlayan ve zulme uğrayan bir erkek varsa, ona yardım eli uzatın. silkeleyin, tokatlayın, kendine getirin. birbirinizi yemeyin. erkeklere zulmeden kadınlar var, bunu bilin. bir kezban'dan bir erkeği kurtarsak bu bizim için, gelecek nesillerimiz için iyi bir adımdır.

ateşleri yakın, zulme karşı çıkın.

devamını okuyayım »
13.10.2017 09:52