kendigelen

  • 1300
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

1996-1997 sezonu fc barcelona kadrosu

ergenlik dönemimin efsane kadrosu. bir kere içinde kariyerinin başındaki ve (sonradan anlaşıldı ki) maalesef en verimli sezonlarından birini yaşayan ronaldo el fenomeno'yu barındırıyordu ki bu bile bu kadroya ayrı bir yakınlık duymam için yeterli sebeptir.

kalede süper karizmatik ismiyle vitor baia, aklımda galatasaray'dan yediği enteresan golle ve yetiştirdiği karaktersiz oğluya yer etmiş busquets,

savunmada bugünlerde rafael nadal'ın amcalığını yapan nadal, sol bekte bıdık boyuyla oralarda iz yapan sergi, sonradan paraguay'a uzatmalarda attığı golle tüm antipatimi kazanacak olan laurent blanc, adı dışında pek bişeyini hatırlayamadığım ferrer, sonradan galatasaray formasıyla takıma sınıf atlatan popescu, portekiz formasıyla canımızı çok çok yakan couto,

orta sahada satıcı deha figo, real'den o yıl çalınan hırs, yetenek, pislik karışımı luis enrique, kariyerinin en verimli dönemindeki guardiola, aldığı şansları bir türlü kullanamamış wonderkid ivan de la pena, solda sonradan olympiakos'a giden giovanni vardı.

forvette ise el fenomeno ronaldo her maç ayrı bir harikayla karşımıza çıkıyordu, o sezonu çıktığı 49 maçta attığı 47 golle tamamladı dişlek. altın ayakkabı, uefa en değerli oyuncu gibi birsürü ödülü de evinin salonuna koyuyordu zaten o yılki performansıyla. büyük topçu stoichkov, ismi türlü esprilere malzeme olmuş amunike ligi 102 golle tamamlamalarını sağlıyordu.

bobby robson (r.i.p.) ve yardımcısı bugünün baş barcelona düşmanı jose mourinho ise takımdan sorumluydular.

bu kadro seneyi bir kupa galipleri kupası, bir kral kupası ve bir ispanya süper kupasıyla tamamladı. ama hierro'lu raul'lü real madrid'in 2 puan arkasında kalarak ligde ikinci olabildiler.

nedendir bilmem bu kadro benim için hep özel olmuştur. belki bana futbolu sevdiren kadrodur bu bilmiyorum.

no. player
1 vítor baía
2 albert ferrer
3 abelardo fernández
4 josep guardiola
5 gheorghe popescu
6 josé mari bakero (captain)
7 luís figo
8 hristo stoichkov
9 ronaldo
10 giovanni
11 ángel cuéllar
12 sergi barjuán
13 carles busquets
15 laurent blanc
16 óscar garcía
17 emmanuel amunike
18 guillermo amor
19 juan antonio pizzi
20 miguel ángel nadal
21 luis enrique
22 robert prosinecki
23 iván de la peña
24 fernando couto
25 julen lopetegui
26 albert celades
27 roger garcía
28 francesc arnau
34 felip ortiz

devamını okuyayım »