kendimi pek uzmem

  • azimli
  • hırçın golcü (261)
  • 1043
  • 1
  • 1
  • 0
  • 6 gün önce

kyk borçlarının silinmesini istemeyenler

kyk borcunun kosgeb veya iller bankası gibi kamu kuruluşları tarafından verilen borç ile en ufak bir farkı yoktur. kgf garantisi ile verilen krediden en ufak bir farkı yoktur.

devlet size o parayı okuyun ve memlekete katma değer yaratın diye veriyor. daha sonrada o paraları geri ödeyin ki; sistem devam etsin diyor.

aynı şekilde şirketlere de al bu parayı işini büyüt istihdam sağla ve katma değer üret diye veriyor.

kyk borcu silinecekse, kosgeb başta olmak üzere kgf ve iller bankası destekli kredileri de sileceksin.

yahu siz ciddi kafayı yemişsiniz. kredi borcu neden silinsin ? faiz oranı değiştirilir, farklı opsiyonlar yaratılır.

ayrıca kyk borcum silinsin diyenler. devlet kyk yi kapatıp bundan sonra kyk garantördür 4 yıl ötelemeli banka kredisi çekeceksiniz anlaşmalı kurumlarda halkbank, ziraat ve vakıfbank derse görürüm sizi... banka 2 ay taksidi ödeme bakın ne yapıyor ? nerenize haciz gelecek bakalım çok merak ediyorum... kosgeb sistemi öyledir. kredi garanti fonu size kefil olur ve siz buna istinaden kredi çekersiniz.

hıyarlık ve hainlik etmeyin, kyk borcunun tamamen silinmesi sisteme kalıcı zarar getirir. ana para silinmesi düşünülemez. faiz üzerinden anlaşmak en mantıklısıdır.

ayrıca siz o borçlarınız silinince bunun bedeli olmayacak mı sanıyorsunuz ?

benzin, elektrik, su, ısınma, gıda vs... neredeyse en çok tüketilen ne varsa hepsine zam gelecek. devlet yoktan para var edemez. senden sildiği parayı yine senden yaşam koşullarını daha da zorlaştırarak geri alacaktır.

öğrenci düşmanısın vs. diyen salaklar, bu borçlar silinir ve gelecek nesiller dediğim şekilde bankadan kredi çekmek zorunda kalırsa veya sınırlandırma getirilirse bende size vatan haini diyeceğim var mısınız ?

bu başlık ciddi ciddi borcuna sadık olan veya olmayan bireyleri tespit etmek için birebir. bir borç aldıysan geriye ödersin. bunun ötesi yok. ödemek istemiyorsan hibe veya çeşitli öğrenci burs programlarına başvurmalıydınız. sorumluluk sahibi olmak bunu gerektirir.

bide şu bahane var. efenim cengiz inşaat vs.. borçları siliniyor. peki bu adam her ay çalışanlarına verdiğini maaşın doğrudan yüzde 50 sini devlete ssk primi ve vergi olarak ödüyor. o maaş verdiği insanlar ne yapıyor ? onlarda yine hayatta kalmak için aldığı her ürüne vergi veriyor. yine devlete gidiyor. bu cengiz inşaat ciddi bir istihdam sağlıyor. sakın bana saçma saçma akp savunuyor demeyin, zerre haz etmiyorum. ancak bu tarz olaylar öyle kuburdan sallayacak kadar basit değil. aynı şey bankalar ve büyük kurumlar içinde geçerli... devlet onlardan sildiği 5 tl yi zaten kat ve kat fazlasını aylık olarak geri alıyor. özellikle mali müşavir olan arkadaşlar bu dediğimi fazlasıyla doğrulayabilir. ayrıca banka, telekom operatörleri ve böyle aşırı büyük şirketlerin devletten aldığı teşvik ve hibeleri buraya yazsam. o silinen vergi borçlarının esamesi okunmaz. hatta siz arayın, inşaat sektöründe teşvik ve hibeler kısmına bakın. efenim bundan yandaş vs... orası işin bonusu... ancak ortada ciddi dönen para ve mutlaka kazanan bir kasa var. o kasanın adı devlettir.

işkur'u kullanarak eleman alırsın, o elemanın belli bir süre sgk primini devlet öder. hatta bazı koşullarda maaş'ının bile bir kısmını devlet öder. amaç istihdam yaratma ve katma değer üretmektir. ne kadar çok istihdam o kadar çok katma değer, ne kadar çok katma değer o kadar çok vergi demektir.

devlet parasını mutlaka ve mutlaka tahsil eder. ya doğrudan ya da dolaylı. artık anlayın bu durumları...

devamını okuyayım »