kendiniressamsananfirca

  • azimli
  • hırçın golcü (281)
  • 2454
  • 25
  • 10
  • 0
  • dün

düşün ki o bunu okuyor

çok sevdim.

desem anlamazsın. anlatacak olsam;

...

''bulunmaz hint kumaşıydım, bak kaybettin işte beni'' muhabbeti yapmayacağım. ama şu hayatta 3 insan var ise seni canına bedel bilecek, biri bendim. ,

okumayacaksın bunları, en azından şimdilik. her şey yolunda, ara sıra facebook'da fotoğrafına bakıyor, her baktığımda da ''bensiz de gülebiliyor'' deyip kapatıyorum. avuntu işte... gözüm yok tabii, mutlu ol, daha çok gülsün güzel yüzün. ama illa ki bir gün okuyacaksın, önceden okurdun çünkü. zaten ne zaman cümleme ''önceden'' diye başlasam içim bir garip oluyor, bir ağırlık çöküyor kaburgalarıma. önceden, biz...

değişen bir şey yok. hala ''unutuyorum bazen, bazen daha bu sabah kahvaltı yapmışız gibi sıcacık, tazecik hafızamdasın''. geçiyor bazen, bazen saplanmışcasına kalıyor kursağımda. aklıma geliyor, aklına gelip gelmediğim. ansızın değil de, ihtiyaç anında aklına gelesim var benim.

parmağında küçücük bir kesik olunca mesela,

saçların kırılıp kopunca,

sen anlatıp, başkalarının sadece dinliyormuş gibi yaptığını fark ettiğin anda,

susadığında ya da,

aklına, diline bir şarkı takıldığında,

ama en çok da yalnız kaldığında.

o olsa kendi canı acımış gibi sarıp sarmalardı de.
o olsa avuçlarına toplardı,
o olsa derdime ortak olur,
o olsa'ydı suyum baş ucumda durur.
o olsa kendi söylerdi bana sevdiğim şarkıları,
o olsa yalnızlık bile aldanırdı.

yani anlayacağın, ne zaman o yanımda olsa böyle mi olurdu? diyecek olursan, işte o zaman geleyim ben aklına. acı vermek değil niyetim, ben çok zaman dedim keşke o olsa. sadece iznin olursa; en çok ihtiyaç duyulanın yokluğunu anlamanı istiyorum. sana en çok ihtiyacım olan zamanda yoktun, gemiyi ilk sen terk ettin, nasıl bir acı olduğunu anla istiyorum. güvendiğin dağlara karın yağışını sen de ben gibi izle istiyorum. dert seni bulmasın, sadece ne eksik ne fazla ben ne yaşadıysam sen de yaşa istiyorum. affola.

düştüm, ama ilk değildi. doğruldum şimdi, eskisinden iyiyim. öldürmeyen acı güçlendirmedi, iflahımı sikti attı afedersin ama şimdi iyiyim, tıpkı eskiden olduğu gibi. çünkü ben buyum, böyle olmalıyım. güzel günlerimiz hep aklımda, kavgalarımız da. sonra sarılmalarımız da. bir şey daha var aklımda; sadece seni isterken, ''artık seni istemiyorum'' deyişin. unutmam. burası benim dilek ağacım olsun, ve ben de dileğimi asmış olayım. bu yazıyı okuduğun gün umarım çok mutlu olursun, hala daha gözünden düşen tek damla yaşa kıyamam ben. sadece; ''beni en çok o sevmişti'' de olur mu? canı gibi. başka bir şey istemiyorum senden, hiç bir şeyi değiştirmez, zaman geriye de alınmaz. ama anla işte! bu evden son kez çıkıp gittiğin gün, kapıda durup ''sen adam mısın sanki'' demiştin ya hani, evet, ben seni adam gibi sevdim.

yaptıklarım, yaptıkların yetmez, kat be katını da yapsak bu değişmez. hala gülmek en çok sana yakışıyor, başkasına olduğunu bilsem bile... ömrün bensiz ama güzel olsun.

...

derdim. ama boşver şimdi gece gece.

devamını okuyayım »