kesin ve net adam

  • bıçkın (495)
  • 717
  • 1
  • 1
  • 0
  • dün

inkar edenlerin yanma sebebi

"ayetlerimizi inkar edenleri şüphesiz ateşe sokacağız. derileri yanıp döküldükçe, azabı tadmaları için onları başka derilerle değiştireceğiz. gerçekten, allah, güçlü ve üstün olandır. hüküm ve hikmet sahibidir." (4:56)*

doğayı, hayvanları sevdiniz, korudunuz. insanlık için elinizden geleni yaptınız. varınızı yoğunuzu düşkünler için harcadınız. afrika'nın tüm sorunlarına çözüm buldunuz. hatta orada mücadele ederken canınızdan dahi oldunuz. tüm bunları dünya adlı gezegene bir borç olarak bilip yaptınız. o da sizin başınızı dik tuttu, huzur verdi. ama nafile. ibadet eyleyip iman etmiyorsanız yaptığınız tüm iyilikler karşılıksız kalacak. peki bu sadece islam için mi geçerli? ne der incil:

"...bütün doğru işlerimiz kirli paçavra gibi.
yaprak gibi soluyoruz." (64:6)*

hıristiyanlığın islamdan ayrılıyormuş gibi gözüken anlayışı vardır fakat o da aynı kapıya çıkar. hıristiyanlıkta insanoğlunun günahkar doğduğuna, günahın tutsağı olduğuna ve bu tutsaklıktan sözde iyi işlerine dayanarak değil, ancak isa mesihin, çarmıhta günahlarına karşılık fidye olarak akıttığı kanı ve feda ettiği bedeni vasıtasıyla kurtulacağına inanırlar. kişi hıristiyanlıkta günahkar doğar, vaftiz edilip hıristiyan olmazsa cehenneme gider. islam'da ise kişi direkt olarak doğduğunda müslüman kabul edilir. dinden çıkmadıkça müslüman kabul edilip sırtına sorumluluklar yüklenir.

velhasıl kelam sen ne kadar iyi bir insan olursan ol, iman ettiğini söyleyen maymunlar kadar değerin yok dinlerin gözünde. işte durum bundan ibaret.

devamını okuyayım »
04.07.2016 18:39