ki de mi sey

  • 53
  • 0
  • 0
  • 0
  • 8 ay önce

arda turan

şunları artık kabul etmesi gerekiyor:

1. "aslında ağır işçiyiz biz, siz anlamıyorsunuz" diyorsan güzel kardeşim, çalıştığın yerin patronuna aldığı herhangi bir kararla ilgili artistlik yapmayacaksın. ben müdürüme "aferin çok güzel düşünmüşsün" der, elini sıkarsam ertesi gün haftaiçi de olsa öğleden sonraya kadar uyuyabilirim. bilmem anlatabiliyor muyum?

2. hayır, sürekli sen sorumluluk almak zorunda değilsin arda. takımdaki birçok oyuncuya göre daha üst düzey bir futbolcu olabilirsin ama bu seni takımın sahibi yapmıyor. istikrar senin her maç bizi kurtarmanla gelecek bir şey değilse, düşünmen gereken takımın bir oyuncuya mahkum kalmasını engellemek için yapılabilecekler olmalı.

3. yanlış yönde konsantre oluyorsun. kendini gittikçe daha fazla merkezde hissediyorsun. bugünkü maçta oyundan alınman her ne kadar kimse seni inandıramayacak olsa da, bununla ilgili.

4. ceza alanına kenardan inanılmaz giriyorsun. çoğu defa bulunabilecek en müsait oyuncuyu bulup pası da şiddetini içerdeki adama göre ayarlayarak atıyorsun. ama buna artık bir alternatif bulmalısın. eğer giremeyeceksen dönüp bir daha aynısını denemek yerine basit oynamayı tercih edebilirsin.

5. hiç şüphesiz iyi bir futbolcusun. ama sen olmazsan ne atletico madrid küme düşer, ne milli takım bu zamana kadar yaptıklarının çok çok altında kalır. senin de bizim de işimize yarayacak olan, iyi bir takımın iyi bir parçası olmaya çalışman.

devamını okuyayım »