kibmelez

  • delikanlı (437)
  • 523
  • 3
  • 2
  • 0
  • evvelsi gün

ekim 2016 grip salgını

korunma yollarını belirtmeyi borç bildiğim başlık. korunma diyorum çünkü yakalandıktan sonra iş işten geçmiştir. en az 3-5 gün çekilecek çaresi yok.

yakalanmamak için öncelikle şu bilinmelidir ki soğuk hasta etmez. kapalı alan hasta eder. yani otobüsler, okullar, iş yerleri soğuk diye kapatılıyor. hayır. aksine açılacak ki mikroplar dışarı çıksın, taze hava gelsin. üşümekten kimse hasta olmaz. hipotermi derecesini demiyorum tabi.

ikincisi, hipokrat' ın dediği gibi "bütün hastalıklar bağırsaklarda başlar" bağırsaklar sağlıklı olacak. bol bol kefir içeceksiniz. sık sık ev yapımı yoğurt yiyeceksiniz. evde yoğurt yapmayı artık alışkanlık haline getirin. hem sağlıklı hem ucuz. daha ne olsun.

üçüncüsü bol bol su içeceksiniz. suyu da su olarak için. yani günde 5 bardak çay içiyorsan, bir beş bardak da su içecen ki vücuttan attığı suyu yerine koyabilesin. bol su içince vücut, mikropları idrarla dışarı atacak.

dördüncüsü hareket edilecek. soğuk havanın aksine, daha beter dışarıya çıkılacak yürünecek. egzersiz bağışıklık sistemini güçlendirir.

bu kadar. yukarıdakileri yapın, hasta olmadığınızı göreceksiniz. yalnız kapalı ortamı, dışarıda kar yağarken havalandırma konusunda dirençle karşılaşabilirsiniz. ortamda başkaları varsa, cahillik edip, cam çerçeve açtırmıyorlar. içeride 1 tek kişi hapşursa, herkes hasta oluyor sonra. neden olark da soğuk gösteriliyor.

devamını okuyayım »
19.10.2016 11:29