kies

  • 41
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

erdi ünver

bir kıraathane kültürü tezahürü.ortaalt-alt sınıf türk halkının seveceği tipleme.en büyük özelliklerinden yatmak,göbeğini kaşımak,sıfır oyun kazanmak çok konuşmak ve düşünüyor gibi yapıp ortam dinlemek sayılabilir.malum.

klasik taktiklerinden ismi söylendiğinde/oy istendiğinde sağ elini kalp üstüne vurma, yürürken kanatları açık yürüme konusurken cıkardığı baskın ''r'' sesi.
indir şu elini ayağını,elini kolunu indir kardeşim diye çok dayak yemiş olması muhtemel zira rahatsız edici derecede elini kolunu sallıyor.
göz6 evinde o gülerkenki çıkardığı garip ve insandışı sese rağmen 10 gr lık karizmasını survivorda yerlebir etmiş rezilleri oynamıştır.

gitmeden önce aklımda bıraktıkları ''ben parkur adamı değilim''(herkese) ''kaslı değilim'' ''ben senin gibi sporcu değilim'' (elife) ''benim onlar gibi rekorlarım yok'' (ünlülere) ''adamlığı var'' (!) bu takındığı ''adamlık'' sayesinde ne adada iş yaptı,ne parkurda sayı aldı,ne sustu,nede oyun oynadı.

fiziksel aktivite ? 'sıfır' tamam biraz koş ileride puzzle var onu yap ? yok yapamıyor puzzle bozukmuş ! (takımına) (??)
kosamıyorsun ama bu suoyunu suda iyisindir? yok ! sudan zor çıkıyor (muhtemelen bi ara boğuluyordu bi yerlerde bize göstermediler)
sudan halatlarla çekme oyununda çarkı çevirememesinden dolayı azdaha kolu cenesi kırılıyordu (kameramanlarda şaşkın)
e, kardeşim bil bakalımı kazan bari sıfır hareket ? yok onuda beceremiyor okuldayken sözelci imiş.(pınara)
sözelciyim diyor coğrafya sıfır. (bkz afrikada kaç ülke var sorusu) vd.

tam trajikomikti.e, tabii güldükte o ayrı.

devamını okuyayım »
05.04.2017 22:02