kimim ben

  • 616
  • 24
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

sevgilisiyle sohbet edebilen erkek

sevgili, erkek, sohbet kelimelerinin altını tamamen doldurduktan sonra incelenmesi gereken. demiştik devam edelim.

erkek ya da dişi olmaktan önce, sevgiliyle sohbet edebilmek için "arkadaş" olmak gerekir. "dost" olmak gerekir. sevgilinin hangi dili konuştuğunu bilmek gerekir. ironilerini, rerotiklerini, mizah anlayışını çözmek gerekir. dile getiremediklerini tahmin edebilmek, edemediklerini ise olumlamak gerekir. çünkü aşk subjektiftir. babana karşı objektif olabilirsin ama sevdiğine karşı subjektif olmak durumundasın.

sevgilinizi, (eğer beşik kertmesi değilseniz) tüm deneyimleriyle hayatının bir "anında" kendi deneyimlediğiniz bir hayatın içine aldınız. başından beri sizinle aynı hayatı yaşamadı. aynı şeyleri duymadı. aynı şeyleri okumadı. aynı şeyleri dilemedi. onu gözlemleyebildiğiniz kadarıyla aldınız hayatınıza. eğer bulunduğunuz noktada bir hata varsa ya sizin gözleminizde hata vardır. ya da gözlemlediğinizi kendi kalıbınıza sokmaya zorlamanızdandır. eğer sohbet etmeden hayatınızın içine aldıysanız zaten loto oynamışsınız tatlım. şimdi ne diye zırlıyorsunuz ki?

ha sohbet ettiniz. hoşlandınız. hayatınıza aldınız. sonra işler değişti, artık benimle sohbet etmiyor diyorsanız işte burada "arkadaşlığınız, dostluğunuz ve yol arkadaşlığınız" gündeme gelir. bi bak kendine. nasılsın? neredesin? ne durumdasn? nelerden bahsediyorsunuz siz? hangi konularla gidiyorsunuz onun karşısına? söyledikleri sizin için "önceden" ne ifade ediyordu? "şimdi" ne ifade ediyor? önceden küfür ettiği zaman bile "ahihihi" deyip sırnaşırken şimdi sıradan bir eleştiri getirdiğinde bile ağzına sıçma eğiliminde misiniz? sıradan arkadaşlarınızın yavşaklıklarına, size yavşayanlara gösterdiğiniz müsamahanın yarısını gösterebilyor musunuz?

yoksa sohbet etmeyi, duymak istediklerinizi söyleyen insanlarla yapmış olduğunuz diyalog olarak mı görüyorsunuz? yeri geldiği zaman "tartışmak" bile sohbettir. ancak tartışmaları "birbirini yenmek" üzerine kurgulayıp bokunu çıkarma yolunda ilerliyorsanız kusura bakmayın götünüzde patlar o sohbet. her insanın tartışmayı kaldırabilecek, yönlendirebilecek, sonuçlandırabilecek zekası olmayabilir. ama bu sizi yeterince sevmediği, size değer vermediği anlamına gelmez. hatta çoğu zaman sohbet edemiyor olması bile sevgi seviyesiyle ilişkilendirilebilecek bir durum değildir. sapla samanı karıştırıp reçel olmasını beklerseniz işiniz zor bebişim.

sonuç olarak siz bana "o" sevgiliyi bulun ki ben size o "sohbeti" vereyim. emin olun erkekler de kadınlar kadar konuşmayı severler. hatta bazıları sizden daha geveze olabilir. ama mahmut tuncer'le her şeyin teorisi'ni, tayyip erdoğan'la bikini bölgesi ağdasını konuşmaya çalışıyorsanız siz sohbet falan beklemeyin anacım. hem sana kim dedi bu arkadaşlarla sevgili ol diye. bak yine kabak sana patladı. insan kendine ait bir şeyi bu kadar eleştirir mi amk. kezbanları. direk yatakta kötü deyin anlayalım. açık olun biraz.

sulandırmadan olmaz :)

devamını okuyayım »