kiri

  • 1596
  • 26
  • 8
  • 0
  • dün

çocuk istememek

yok efendim "organizmanın en temel amacı", yok efendim "soyun devamı", bu tip demogojiler kahvelerde, aile sohbetlerinde yapılır. çocuk istememek, en az çocuk istemek kadar mantıklı ve rasyonel bir eylemdir.
insan türü, diğer canlılardan farklı olarak, "çocuk istememek" entry'si açabilmektedir çünkü. doğa'daki diğer calnlıların çoğunda bu yeti yoktur. doğasıylan, türün devamı safsatasına kanmayan, bir grup insan gönül rahatlığıyla çocuk istememe hakkını kullanabilecektir. hangi tür tehlikede! 7 milyara dayanıyoruz ve diğer tüm türleri tehlikeye atıyoruz. diğer bir ifadeyle, üretilen her fazla çocuk dünyanın ebesine göz dikiyor, yemeği barınması, kapitalizmi, sosyalizmi, ıvırı zıvırı masraf bunlar. ben istedim yaptım, "aman burnu benim gibi, aman görsen gözleri aynı ben, kulağı babası ". hayır genetik olarak %50 ortaklıkla girilmiş bir yatırım başka kime benzeyecek, ben burdan şunu anlıyorum, sen demek ki sütçüden tüpçüden şüpheleniyorsun, çocuk sana benzeyince de bir rahatlama geliyor, aman boynuz yememişim mi diyorsun.

tamam canım kardeşim çocuk güzel olacak da, sonra ne olacak bu eleman! ne yiyecek ne içecek! o güzel kulaklar büyüyecek, ergenleşecek sivilceli sesi kalın bir canlı çıkacak ortaya, senin benim gibi. doğmuş olmanın sakıncası üzerine bir not olarak düşüyorum. benim de burnum tatlıydı, gözlerim babamınki gibi güzeldi, ne güzel de cevap veriyordum annem babam soru sorduğunda, ama bak bir bok olamadım, çoğumuz olamadı, ama hepimizin çocukluğunda üzerimizde ciddi hayaller iddialar vardı. güzel bir amaç için üretildik. ama üretimden gelen gücümüzü kullanamadık. benim gençliğimde de bana birileri "çok zeki amcası, bugün geldi bana şunu sordu, ne kadar ilginç değil mi" minvalinden hiç bir zeka testinde barınmayan yordamalar yaptılar. zaten söz konusu kendi çocuğumuz olduğunda hepimiz zeka uzmanı kesiliriz. lan nerden biliyorsun! milllet 30 sene uğraşıyor hala bir gram laf edemiyor, senin çocuğun "hala ne demek?" diye sorunca mı zeki oluyor.

insan türü olarak doğayla pek bir alakamız yok, dünya üzerinde doğadan en kopuk yaşayan canlı biziz. baksanıza küçük bir ekrana oturmuş bakıyoruz. national geographic kahramanları ne yapıyor, ya avlanıyor ya tepişiyor ya da uyuyor, onların çocuk istememek gibi bir hakı yok ama bizim var. varsa kullanılır.

şimdi, hemen kötüleme butonuna yavaşça yönelen çoğunluğu bayan okurlarıma sesleniyorum: aklından "amma duygusuzsun, kötü bir çocukluk geçirmişsin, böyle saçma şey mi olur, hayvansın necati " geçiyor ama birisinin duygusuz, olup kafa patlatması gerek bu konulara, çocuklarınızın geleceği için. yazarınız bunu düşünür işte.
(bkz: ideal dünya nüfusu)

çok mu yalnız kalıyorum lan yoksa sözlük.

devamını okuyayım »