kirlivemutlu

  • azimli
  • hırçın golcü (281)
  • 1156
  • 28
  • 12
  • 1
  • bugün

hamamböceği

kendisi pislik bir böcektir. bu lanet olasıca hayvanlar yarı uçucudurlar. yani uzun süreli uçamazlar ancak arkalarına rüzgarı almışlarsa 10. kattaki evinizin balkonunda otururken gelip size 'hi' diyebilirler. uçma işi hamamböceklerini aşırı derecede yorar. bu yüzden zaten uçan hamamböceği çok nadir görünür. hatta uçma işinden o kadar kaçarlar ki, sizin onu öldürmeye çalıştığınızı anlarlar ama uçarak kaçmak akıllarına gelmez. koşmayı yeğlerler sonra da ölürler. öyle de mal canlılardır. oysa uçsa kaçacak, hatta sizi kaçıracaktır muhtemelen*.

hamamböcekleri genelde kanalizasyonlarda yaşar ve bu yüzden çeşitli hastalıklara sebep olurlar. asla yalnız dolaşmazlar. yani siz evde bir hamamböceği gördüyseniz bilinki henüz göremediğiniz bir yancısı hala etrafta dolaşıyordur. bu yüzden hamamböceği görülmüş bir evin ilaçlanması gerekir.

hamamböcekleri çok katı olmayan ama çok sıvı da olmayan şeyleri yemeye bayılırlar. kendileri her ne kadar hiçbir şey yemeden 1 yıldan uzun süre yaşayabilse de, yemek peşinde koşmaktan vazgeçmezler. bu yüzden kendileriyle en iyi mücadele hamamböceği jeliyle yapılır.

yapılan en büyük yanlışlardan biri hamamböceklerini ezerek öldürmektir. ezdiğiniz anda hamamböceği yumurtalarını sağa sola saçacaktır. daha sonra siz evi süpürürken o yumurtalar suyla beraber kanalizasyon borularına ulaşacak ve uygun sıcaklığı yakaladıkları anda da minnak minnak hamamböceklerimiz olur. sonraki sene ise daha fazlasıyla uğraşırız. bu yüzden zehirleyerek öldürmek gereklidir hamamböceklerini.

bir insan ömrü boyunca ortalama 20-30 civarı hamamböceği yer farkında olmadan. çiğnemek refleksif bir olay olduğundan dolayı gece ağzımızın suyunu içmeye gelmiş çok sevgili hamamböceklerimiz bir iki fazla adım atınca bir güzel çiğnemeye başlarız. löpür löpür indiririz mideye sonra. yani evlerinizi temiz tutun muhakkak.

kendilerinin yumurtaları çok dayanıklıdır. aşırı sıcağa veya aşırı soğuğa dayanabilir bu yumurtalar. zaten o yüzden dünya yok olsa da hamamböcekleri kalır derler.

sonuç olarak çok iğrenç ve tiksinç yaratıklardır. yılda iki kere evinize yapılacak jel uygulamayla kökten çözüm bulabilir, hatta jel ile zehirlenmiş hamamböceklerini yiyen diğer hamamböceklerini de öldürebilirsiniz.

esen kalın efendim.

devamını okuyayım »