kirpisan

  • 261
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

guild wars 2

1-2 sene wow oynamış biri olarak (tabiki burada wow ile karşılaştırmak istemiyorum çok yersiz olur) kişilere yeni bir bağımlılık kazandıran oyun.

oyunun achievemen sistemi olsun grafikleri olsun tasarımı ve müzikleri olsun hikaye kurgulaması olsun etkileşimli dünya ve görev sistemindeki ferahlık benden 10 üzerinden 8 alır. tabi eksikleri de yok diil. gerçi yavaş yavaş kapatıyorlar ama , örneğin 17 sinde lfg özelliği gelecek.
bence giderilmesi gereken eksiklerin başında twin build hedesi geliyor. örneğin twinbuild ile hem dps hemde cleric guardian oynayabilirsiniz. duel özelliği gelmeli, mesela birisi world de duel yapmak istese gerçekleştiremiyor. iki eksenli bi dünya şuan için oyunda bulunmadığından açık dünyada savaş hedesine girmek istemiyorum ama olsa iyi olurdu nede olsa char lar hangi haritada ise o lvl a düşüyorlar ki buda büyük ölçüde düşük lvl lı haritada yüksek lvl lı karakteri tanrı yapmıyor. ama yinede bir göev yaparken arkadan gank yemek herkesin hoşuna gitmediği için bu konuda bir eksik demem yersiz olabilir.
bence kesinlikle denenmesi gereken bir oyun üstelik sadece bir kez alıyorsunuz o kadar. aylık ödeme vs yok. bu seviyedeki bi oyun için bu müthiş bir şey ve buna rağmen kimse parası ile sizden daha güçlü bir karakter yapamıyor. her şey dengeli yapılmış.

aklıma daha gelen kısımlar olursa yine eklerim.

devamını okuyayım »
11.09.2013 13:12