kisaltma kablosu

  • 4196
  • 11
  • 3
  • 0
  • 3 gün önce

kenan evren

önce, sadece sokağa çıktığı için, günlerce işkence gören, yediği cop darbeleriyle kafa travması geçiren, mehmet ali birand'ın, 12 eylül belgeseline bile konu olmuş, ense kökünden ayak bileğine kadar her yeri mosmor olan, kulaklarından kan gelene kadar dövülen, ilerleyen zamanlarda, emekliliğinde sıkıntı yaşatacak seviyede fişlenen anneme hesap versin.

sonra, evi basılıp sadece posterler var diye, 5 ay boyunca , günde tek öğün yemek verilip, 1 bardak su hakkı olan, o öğünde de sadece 20 tane çatal bıçak verilen, sırayla yemek yiyip, üstüne silip, yemeği yandakine veren, her gün 1 kişiye tuvalet izni verilen, o yüzden içerisi leş gibi sidik kokan, güneş ışığını görmemiş, oksijen almamış, kıyafetlerini bile değiştmesine izin verilmeyen, yerlerde yatan, bitlenen, içerideki arkadaşlarından 2'si bileklerini kesen, bazılarının hala daha psikolojik sorunları olan, 26 kilo veren, ve yine de "gezipark'ına çıkıyorum" dediğimde, hiç endişelenmeden, gururla, "çık oğlum!" diyen babama hesap versin.

annemi almak için evine yolladığı köpeklerinin, sadece "alamazsınız" dediği için hastanelik ettiği ananeme hesap versin.

benzer durumdaki insanlara hesap versin. ölenlerin, sağ ise annelerine babalarına, değil ise kardeşlerine, yakınlarına hesap versin.

"karda yürüyünce kart kurt, ses çıkıyor, kürt kelimesi oradan geliyor." diyerek, ayan beyan dalga geçtiği kürtlere hesap versin.

astığı sağ görüşlülere, dengelemek adına astığı sol görüşlülere hesap versin.

eren ailesine, gezmiş ailesine, çayan ailesine hesap versin.

ondan sonra yatsın ne yatıyorsa.

ama ölmesin, yatalak olsun, konuşamasın, tuvaletini tutamasın, hareket edemesin. sürünsün.

ama ölmesin.

hapise de girmesin, ama ölmesin.

devamını okuyayım »
18.06.2014 15:38