knidos

  • 2651
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

31 mart 2015 türkiye geneli elektrik kesintisi

elektrikler gelince bir heves öğrenirim diye koştum geldim. ne bir doğru düzgün açıklama var, ne bir uyarı var, ne bir tespit var. vallahi dingo'nun ahırına dönmüş koskoca memleket toptan.
komplo teorileri almış başını gitmiş. biz de alasını yaptık bütün gün tabii.
birinin pornosu çıktı herhalde ve olanlar bu yüzden diyenler bile oldu. kim ne dese he öyledir muhakkak diyebilecek durumdayım. bütün gün beynim patladı. yazılmış bütün entryleri okudum. allahtan sözlük var diyorum bir yandan da. komplo momplo teoriler var en azından. yalnız değilim.
bütün güvenlik hissim yerle bir oldu. tarümar oldu güvenim. olacak birşey değil. kim kime seni oyarım dedi o da belli değil. başlarlar şimdi yok paralel yok meridyen diye. özürü ne olursa olsun kabahatinden beter.
ben de bir iki istifa olur diye umut etmiştim. ne umutmuş ama. ne salakmışım ama. içimden de biliyordum tabii ki istifa mistifa olmaz diye de ne bileyim. aklı başında bir ülkede olsa bir alay adam istifa ederdi herhalde. şaka gibi demek istemiyorum çünkü çok korkunçtu. dizilerdeki gibiydi. ne kadar da savunmasızmışız hepimiz okullarımızda iş yerlerimizde. günlerce süren yolculuklarla ulaştığımız şehirlerimizin hepsinde ha? aynı anda ha? jericho diye dizi vardı. kendimi orda hissettim. kim nerde ne yapıyor belli değil. hatta acaba sadece türkiye'de mi oldu? güneşte patlama falan mı oldu ki diyorduk en son saf saf.
dalga geçemiyorum. gülemiyorum. kedili esprilerle eğlenemiyorum. kalbim duracak gibi oluyor düşündükçe. çok kötü şeylerin habercisi, bir çeşit kötülük provasıydı bence. müthiş bir gözdağıydı, adeta bir psikolojik harpti. olamaz.

devamını okuyayım »
01.04.2015 00:35