kokos kelebek

  • 1598
  • 13
  • 5
  • 2
  • dün

survivor 2017

cengizem isimli yazar yukarıda güzel değinmiş, adem adlı yarışmacı, türkiye'nin özlemidir.

yüz numaralı adam filmindeki kemal sunalın canlandırdığı şaban karakteridir adem. dürüsttür. doğrudur. yalan söylemez, yaltaklanmaz, kimseye tamah etmez.

acun bile azarlamalara doyamadı, yine de adem ada(e)mlığından hiçbir şey kaybetmiyor. güvenilir mahalle abisi gibi... işini düzgün yapan devlet memuru gibi. "ayın 15'inde ödeyeceğim" deyip ödemesini mutlaka o günde yapan dürüst borçlu gibi... ne bileyim, adem gerçekten "olması gerektiği" gibi... ama olması gerekenler öyle azaldı ki çevremizde, ekrandaki bu profil hoşumuza gitti çok.

serhat boğası çıkmış, "metrekarene göre erkeksin" diyor adama, adem ona "alman erkeği" deyince wuuuuuuuu...

açıkçası sevgili acun, buraları okuduğunu biliyorum, geçtiğimiz hafta havuç olayında da adem'i uyarmakla furkan'ı yüceltmekle hata ettin. havuç dediğin zat, yarışmanın başlarında eser'e, "orangutan ve maymun" demişti, sen bunları komple yuttun. üzerine adem'le tartıştı, adem bir şey dedi tamamdır hata etti, üstüne senin kayırdığın havuç, "olmaz olsun senin gibi olimpiyat şampiyonu" dedi adama... bu, türk milletine de yapılmış bir saygısızlıktır, o adam bayrak, ülke temsil etmiş orda...

kısacası, bir süredir yaptığım gözlemlere dayanarak, ünlüler takımında en insan gibi olan iki insan, adem ve şahika'dır... bu iki karakter de türkiye'nin özlemidir, sakin yüzüdür.

adem dilerim şampiyon olur, sonunda acun'a haksız kayırmalarının yersizliğini gösterirsin.

tanım: tv8 kurmacası.

devamını okuyayım »
06.03.2017 13:01