kontrol ediniz

  • 23
  • 5
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

gülben ergen

sanırım ilerleyen günlerde başı aşırı derecede ağrıyacak şarkıcı/dansöz/manken.

burada yazılanların tamamı medya haberlerinden yola çıkılarak oluşturulmuştur.

1988 yılında gülben ergen'in ağabeyi rıfat ergen gürinan bayramoğlu tarafından vurularak öldürülüyor, daha sonra gürinan bayramoğlu 1991 affından yaralanıp salıveriliyor.

yıllar sonra (2005) disko işletmecisi gürinan bayramoğlu cinayete kurban gidiyor, öldürülen şahsın ağabeyi mahkemede kardeşinin azmettiricisi olarak gülben ergen ismini veriyor.

o zamanlar gülben ergen'in avukatı tarafından bir açıklama yapılarak bu iddianın iftira olduğu söyleniyor, böylelikle konu kapatılıyor. buraya kadar olan konuyu aşağıdaki kaynaklardan okuyabilirsiniz.

(bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…irici-suclamasi-3902909)
(bkz: https://www.internethaber.com/…nlu-kim-1168598h.htm)

peki yıllar sonra ne oldu da bu konu tekrar gün yüzüne çıktı.

müge anlı yaklaşık 3 haftadır asım bayram cinayetini programda işliyordu, cinayetin zanlıları yakalandı ve polis tarafından sorguya çekildi. asım bayram'ı öldüren isimlerden birinin işte tam bu noktada gülben ergen ile olan ilişkisi ortaya çıktı.

katil zanlısı murat güneş polise verdiği ifadede 2005 yılında işlediği gürinan bayramoğlu cinayetinde tetikçi olduğunu ve azmettiricinin gülben ergen olduğunu söylüyor, üstelik 12 milyon dolarlık bir para karşılığında bir kaç kişiyle ortaklaşa olarak para karşılığında bu cinayeti işlediğini ama daha sonra kendisinin bu paradan pay alamadığını itiraf ediyor. üstelik bu konu hakkında o zaman ki bilgilerini savcı ile paylaştığını ama bu dönemde fetönün yargıda etkin olduğu için bilgileri verdiği savcının konuyu ört bas ettiğini söylüyor. söz konusu savcı şuan fetöden tutuklu zaten.

bu konuyla ilgili kaynak ise hemen aşağıda.

(bkz: https://www.takvim.com.tr/…ttirdi-feto-ustunu-orttu)

müge anlı konuyu üstü örtülü şekilde anlatıyor.

(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=cx5bba80yug)

elimden geldiğince özetledim, bakalım bu sefer türk medyası ne kadar kendisini koruyabilecek ve bağımsız türk yargısı konunun ne kadar üzerine gidecek.

devamını okuyayım »