konusursamyeryerindenoynar

  • 235
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 ay önce

30 aralık 2017 evde alkol üretimine düzenleme

gençlerden tavsiye verenler olmuş. sodyum hipoklorit bitrex’in (denatonyum benzoat) aq diyerek. yani hesapta bitrex’li etanolün içine sodyum hipoklorit koyarsanız etkisini yok edersiniz demek istiyor.

birader, sodyum hipoklorit dediğin şey çamaşır suyu lan, bildiğin çamaşır suyu. etanol yapacağız diye ölecek misiniz lan? burayı okuyan yüzlerce binlerce insan var. nasıl böyle bir sorumluluk alabilirsiniz, nasıl içine şunu şunu koy diye tavsiye verebilirsiniz ya? salağın teki bilip bilmeden bunu yapmaya kalksa, ağzından kanlar fışkırarak, kusarak acile kaldırılsa bunun hesabını kim verecek? evet etil alkol evde üretilebilir ama bunun da bir yolu yordamı vardır, bu işin kimyası var, fiziği var, biyolojisi var. nasıl bu kadar umarsızca saçma sapan öneriler verilir aklım almıyor arkadaş ya.

gidin araştırın okuyun öğrenin, yapabiliyorsanız kendi alkolünüzü evde üretin ama bunun sorumluluğunu kendiniz alın. tanımadığınız adamların sallamalarıyla hayatınızla oynamayın. bu işlerin geri dönüşü yok. en basitinden zehirlenirsiniz, daha ağırında kör olmaktan kansere sonunda ölmeye kadar çeşitli belayla uğraşırsınız.

sadece üzümle şekerle mayayla istediğin düzey etil alkol yapamazsın. yapsan da saf olmaz, zaten elde edeceğin alkol de yüzde 10-12’yi geçmez. onu damıtarak ancak 40-45’lik alkole ulaşırsınız. bu da biraz bilgi gerektirir. yapmayın abi, insanların hayatlarıyla oynamayın.

devamını okuyayım »