kordon boyu izmirim

  • 319
  • 1
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

izmir toplu ulaşım düzenlemesi

yazıktır günahtır ayıp fevkaladenin fevki saçmalık bi iş bu, mantıklı açıklaması filan da olamaz. hayır ben anlamıyorum masa başında kağıt üzerinde bi şeyleri düşününce, pratikte de 'aaa haaarika olur evet evet yapalım' nası bu kadar revaçta bizim memlekette akla zarar ya!
bak diyo ki eshot'un sitesinde trafik azalcak, otobüs sayısı azalcak, alsancak trafiği hafifliyecek!!!evet çünkü alsancağı gidilmez hale getiriyo bu.

bak şimdi en basit bi örnek, tek bi örnek, buca örneğinden gidiyorum. burası akla ziyan öğrenci nüfusu olan bi ilçe ve son 10 yılda epey büyüdü. bankacısı öğretmeni osu busu bi on yıl önceye kadar kaç kat arttı. şimdi sen her sabah her akşam ve dahi gün boyu delice dokuz eylül'ün bin çeşit burdaki kampüsüne ulaşacak öğrenciyi nasıl taşıyacaksın, taşıma suyu gibi aktarma araçlarıyla?! normalde bornova, bostanlı hatay ve dört bi taraftan o kadar öğrenci var ki buraya gelen, o körüklü otobüsler (izmir'i bilenler o kırmızıları, beyazlı kırmızılı körüklüleri bi gözünün önüne getirsin) yetmiyo. öğrenciler, kampüsteki onca çalışan, hocası. herkes garfield gibi o otobüslerde üst üste anca taşıyor. onca merkez hat otobüsünü kaldırıp taşıma suyuyla nası değirmen döndürcekler? onca insanı taşıyabilecek sürekli aktarma kaldırması lazım, e ozman nereye araç sayısını azaltıyo? azaltacaksa perperişan olacağız zaten. insan sayısı sürekli artarken nereye otobüs azaltıyorsun nasıl azaltabileceksin? aynı sayıda otobüs kalkacaksa bu eziyet niye? insanları çılgınca ordan in ona bin yaptırmanın, kışın, yağmurun, çamurun, derse işe yetişme telaşındaki insanı perişan etmenin anlamı ne?

işin sadece öğrenci tarafı bu. bi de çalışan var. ya alsancak'a normalde zaten buca'dan bir saatten önce gidemiyosun ve ordan da buca'ya dönemiyosun zerzebil perperişan olmadan. ve izban aktarması yapsan bile şu an aynı şey oluyo. e bi de üstüne ondan in ötekine bin peşine düşürcek seni, bi daha bi vakit kaybı. kaldı ki alsancak dediğin garın orası canım izbanla ve ordan gerisin geri bi daha binmek zorundasın alsancak merkez için. ya nerden baksan cidden insanın aklını uçurcak bi şey. kim nası düşündü, neden böyle bi eziyeti düşünür insan akıl alır gibi değil. akıl karı değil, bunda karlılık tarafı yok! yazıktır günahtır ya!

daha hatay, bornova tarafını düşünmedik bile bak, bi tek buca ve bir iki hat üzerinden konuştuk.
hayır bütün merkez hatların kalkması nedir abi, buca'dan ne bostanlı kalıyo ne bornova ne bi şey!! her semt için böyle bi de bu! bunun yerine merkez hatları tut, illa bi şey yapacaksan, merkez içi ringler yap madem, ara mahalleleri merkeze taşı. bu böyle nası akla yatar, benim aklım uçmuş durumda duyduğumdan beri. bi de yine yazmışlar siteye yok efendim alışkanlıklar zor bırakılırmış.... he bi derdimiz alışkanlıklarımız he. yaaa ne desem şimdi burda.....ben daha ne diyim ne söyliyim, yazıktır ya hakkaten yazıktır! akıllara zarar!

hayır her şeyi geç hastaneye oraya buraya gidecek insana yazık günah değil mi, alsancak izbandan gece aktarma yapılır mı? ya alsancak ara sokaklarda gece dolaşılmazken....hay ben......

çıldıracağım abi şehrin en kilit hatlarından 70i saçma sapan bi şeye dönüştürüyo, 514 515 gibi kilit hatları kaldırıveriyolar!!!!pufff! bak gitti puf! bu kadar kolay! evropa da da öyle ama... evet. öyle!?!?!?!!

şu an kendime küfrediyorum artık....ondan bundan şundan....

bak şimdi de ne geldi aklıma, buca'da oturuyosun diyelim tınaztepe'ye gideceksin öğrencisin. sabah sabah şirinyer aktarmadan mahşer yeri gibi gelen nereye bineceksin? buca'dan şirinyer'e ters istikamet git önce, sonra ordan tekrar tınaztepe'ye allah kısmet ettiyse git öyle mi?
yazıklar olsun, ayıp ya! insanlara bu eziyet nedir?! çok ciddiyim böyle bi şeyi düşünüp çaaattt diye uygulamak bi de!

durdukça aklıma geliyo ve resmen cinnet geçiriyorum. ya bir tek allah kulu yok mu, tek tek bi tek tane insancık yok mu, etmeyelim eylemeyelim bi gecede bi şehrin bütün otobüs hatları çaaaat diye kaldırılıp bambaşka bir boyuta geçilmez diyen ya? bu nası iştir allahaşkına ya?! şaka mısınız değil misiniz ya?

devamını okuyayım »
24.06.2014 21:13