kozmonot hilmi

  • 2841
  • 85
  • 20
  • 0
  • dün

lg g2

bir haftalık kullanım deneyimim:

- sd 800 ve adreno 330 ikilisi sayesinde piyasada kendisini kasacak bir oyun veya uygulama yok, bunu çok rahat söyleyebilirim.
- şarj konusunda gerçekten mucizevi bir telefon orta halli bir kullanımda 3g ve wifiyi gün içinde ara ara kullansanız dahi iki gün sizi götürecek olan telefon bu dur. oyun klasman dışı sayılır çünkü sağlam grafikli bir oyun ile maximum 5-6 saate şarjı bitirirsiniz.
- şarj rekorum 40 saat, ufak tefek oyunlar oynadım, ekran gün içinde 4-5 saat açık kaldı wifi ise 20 saaten fazla açık kalmıştır, facebook, twiter ve forusqare, kelimelik gibi şeyler gırla açıktı, müzik desen 1 saat civarı kulaklıkla, internete yalan yok fazla girmedim max 1 saat falandır. %30 sarjım kala şarja taktım ama başka rekor denemelerimde olacak bu sefer ekran görüntüleri de koyarım.
- kulaklığının ses kalitesi orta diyebiliriz, benim gibi hi-fi ses meraklılarını kesinlikle tatmin etmez anca çok baba bir kulaklığınız varsa beat veya monster o zaman memnun kalırsınız. monster kulaklık ile kullanıyorum birde winamp player yan yana geldi mi gerçekten bass manyağı oluyorsunuz. htc one ile anca kaliteli bir kulaklığınız varsa yarışırsınız.
- kulaklık girişi altta olduğu için müzik dinlerken telefon cebinize baş aşağı giriyor başta yadırgasam da telefonu çıkartırken elinize düz oturuyor, lg burada bunu düşünerek yapmış ise gerçekten tebrik ederim çünkü kulaklık girişi üste olsa bu sefer cepten her çıkışlarınızda telefonu düzeltmeniz gerekecekti. umarım anlatabilmişimdir çünkü bu önemi bir ayrıntı.
- orta ayarda ekran gün ışığında çok rahatçana görünüyor, hele ki ekran parlaklığını fullerseniz daha bi güzel görürsünüz.
- radyo yok ama istenirse ingiltere romu yüklenerek analog radio aktif edilebiliyor fakat bunun eksikliğini çekmediğim için ve varlığından haberdar olduğum için radyoyu pek aramadım.
- kamera performansı kesinlikle tatminkar ama lg çıkıp güzel bir güncelleştirme yayınlasa yok demem çünkü optik sabitleyici iyi çalışsa da odaklanma bazen 4-5 saniye sürebiliyor bu da anı yakalamak için uygun bir süre değil maximum 2 saniyede odaklanmalı. 4.4 güncellemesinde umarım bunu çözerler.
- rehberin geç açılması yada telefonun reset atması gibi klasik samsung hataları bu telefonda bulunmuyor. note 3 sahibi arkadaşımın telefonu yanımda iki defa kendi kendine restart attı 2.200 tl para verip bunu yaşamak kötü bişe olmalı.
- kasa kalitesi htc one kadar olmasa da s4 kadar kötü değil, ele alındığında ben preminyum bir telefonum diye bağırıyor. sırf çerçeve inceliği bile bakanın tekrar bakmasını sağlıyor.
sd kart takılmamasını sorun etmiyorum çünkü 32 gb versiyonuna sahibim ve tıka basa doldurdum kendime göre ama halen 15 gb boş yer var.
- ileride free yazılım geliştiriciler 4k video desteği sunar diye düşünüyorum.
- pilin değişmemesi biraz düşündürücü ama telefon perte ayrılana kadar beni idare edecek ise değişmesine gerek yok. (bknz ayfon)
- telefonun note 3 ile kıyaslanması baya abeste iştigal çünkü note 3 başka bir sınıfı temsil ediyor, illa kıyaslayalım derseniz note 3 ün bu telefonu dövecek tek bir yanı var o da 3 gb ram, ram şimdilik telefona yetiyor 4.4. gelirde ram yetmez ise o zaman konuşuruz ama 4.4 e 2 gb ram yetmez ise bir çok telefon başta htc one s4 gibi telefonlar şapa oturacak o sebeple 4.4 güncellemesine 2 gb ram fazlasıyla yeterli olacaktır.
- piyasada fazla bir lgg2 aksesuarı yok şimdilik internet'ten temin etmek biraz sıkıntılı çünkü telefonuna uyup uymadığını, yakışıp yakışmadığını test edemiyorsun.
şuradan sipariş verdim silikon kap ve şefaf ekran filmi.
- telefonda yüksek bir albeni seviyesi var ben siyah 32 gb versiyon alacaktım fakat teknosa da beyaz 32 gb ile karşılaşınca bu benim olmalı dedim ve aldım, birde telefon kaplara girince ne renk olduğu görülmeyecek ayriyeten ince çerçevesi kesini beyaz renk çok güzel ön plana çıkarıyor.
- telefonda ısınma var ama kesinlikle diğer telefonlarla kıyaslanmayacak kadar az. böylesine güçlü bir işlemcinin ısınması da bence çok doğal.
- lg bu telefona yazılım desteğini sağlam şekilde sunarsa kesinlikle son yıllarda adından bahsettiren en baba telefonlardan biri olacak ve lg pazardan güzel bir pay alarak bu tarz telefonlar yapmaya devam edecektir.
- telefonunda stereo hoparlör bulunmuyor, dışarıdan bangır bandır müzik dinlemek için alıyorsanız mono dinlemeniz lazım.
- ahize sesi gerçekten çok yüksek kısmazsanız herkes sizi dinler. boğuk ses v.b sorunlara karşılaşmadım.
- cihazın internet performansı kusursuza yakın, bir masaüstü edası ile sayfalar arasında koşturuyorum hiçbir kasılma yada uyumsuzlukla karşılaşmadım.
- arka tuşlara henüz alışmadım, elim alışınca kullanışlı olacak diye düşünüyorum, şimdilik ekranı açmak için ekrana iki tık yapıyorum.
- full hd 5.2 boyutundaki ekranında hd film izlemek tam bir zevk renkler canlı ve sesler iyi bir kulaklı ile gümbür gümbür doyumsuz bir zevk yaşatıyor.

devamını okuyayım »
17.10.2013 15:09