kraven

  • bıçkın (487)
  • 565
  • 58
  • 9
  • 0
  • dün

the witcher 3 wild hunt

oyunu 60 saatte bitirdim diyenlere inanmayın.ben ne kadar oldu bilmiyorum ama 2 haftadır sürekli oynuyorum işten eve geldiğimde,hafta sonları ,eşimden fırsat bulursam filan,ama yok bitmiyor.her yer soru işareti haritada.

ana questi ilerletmek için skellige'ye yeni geçtim ve şu kadar söyliyim bütün haritaları üst üste koysanız skellige kadar yapmıyor.yaklaşık tahminim 100 saat olmuştur oyun süresi ve daha lvl 24 oldum.novigrad ve velen de daha hala soru işaretli bölgeler var.griffin armorı superior yapmam lazım,cat armor parçalarını yeni toplamıştım,gwent kartları var peşine düşmem gereken,daha bir dragon var indirmem gereken,hym'i yeni indirdim.

oyunun en güzel tarafı aşağıda anlattığım gibi bazen öyle ani karar vermeniz gereken durumlar oluyor ki vicdanınızla baş başa kalıp doğru olanı yaptığınızı sanıyorsunuz ve sonrasında öğreniyorsunuz ki aslında gerçek tam da sizin gördüğünüz gibi değil.

--- spoiler ---

possession görevinde jarl udalryk kardeşinin ölümüne sebebiyet vermekten dolayı üzüntüsünden kafayı yemiş.bu kendi kendine elini kesiyor yok gözünü çıkarıyor bildiğin 3 harfli kaçmış buna.sonra farkettim ki hakkaten ecnebi 3 harfli kaçmış buna.adı da hym!

iki çıkar yol var ya hym'ı kandırıcam ya da öldürücem.

kandırma yolunu tercih edersem,o kişinin daha büyük bir üzüntü yaşamasını sağlamam ve hym'ın başka bir kişiye geçmesini sağlamam gerekiyor.diğer yol ise malum,fakat udalryk'in de o esnada orada olması gerekiyor ve bu kafayı yediğinden hym ne söylerse onu yapıyor ve kendine hakim olması gerek.cerys'in de baskısıyla kandırmaya karar veriyoruz.

içeride biraz araştırma yapıyoruz filan derken bir baktım ki ciri orda.lan ne oluyo demeye witcher refleksi;iki tokat asıldım kendime anladım ki o ciri değil bu hym ipnesi üzüntüden beslendiği için oyun oynuyor benimle.bi soluklanalım bastı beni burası diyip dışarı çıktım.

tam içeri girecekken tekrar bu cerys karısı bir fikrim var sende ocağı yak suyu ısıt diyip gitti.bende aha eğlence var diyip üzerimi başımı çıkarmaya başlıyordum ki fakat o da ne!manyak karı önde kucağında udalryk'in bebeğiyle arkasında jarl ve adamları içeri dalıyor ve manyak karı bebeği fırına atmamı söylüyor.

hadi bakalım sıçtın mı geralt

sabi sübyanın ne suçu var lan dedim bastım tokadı cerys'e verdim çocuğu udalryk'e.tabi bu da bir parti cerys'in sıçtı ağzına.dedim ki;kızım sen kafayı mı yedin?

sonra diyor ki karı;yok fırının arkasında bir bölüm var ona daha alevler gelmeden ben onu çıkarıcaktım,yok hiç birşey olmayacaktı.böylece hym'ı kandıracaktık.ulan deli karı o zaman söylesene bana durum bu diye.ne güzel hiç uğraşmıycaktım hym'la.sonra gene mecburi hazırlık yağlar,signlar,potionlar,kılıç,zırh filan son yemeğimi de yedim hazırlıkları yapıp daldık hym'a

ulan bir taraftan hym'la uğraşıyorum basıyorum igni'yi ipneye bir taraftan kılıçla dalıyorum yuvarlanıyorum filan,udalryk'in kendine hakim olması gerekiyor ya o sırada pezevenk kafayı yedi bide o arada axii ile bunu uyuştur filan benim el ayak boşaldı.neyse bu hym'da yoruldu dedim böyle olmuyor,kendimi veremiyorum kavgaya,konsantre olamıyorum,gel kozumuzu mahzen'de paylaşalım teke tek.

neyse indim aşağı zaten sinirden kendimi sikicem neden atmadım bebeği fırına diye buna dayadım yrden'i üzerine de igni'yi parça pinçik ettim puştu içim soğudu.

çıktım dışarı çıkarıdım soğuk biramı yapıştırdım bir dikişte nasıl kafam güzel oldu bi tazelendim oh mis.dedim ben kaçar.bu arada tabi cerys'de hafiften yokluyo filan.yennefer filan diyor.karıyla aramı açıçak dedim fazla sohbet tez ayrılık getirir.çaldım ıslığı roach yok.lan bir daha çaldım gene yok.dedim aha sıçtık.bu gerizekalı gene ya yalakta,ya otlamada ya da dağa taşa vurdu kendini.

dedim ki oğlum bulacağım seni!başladım tabanvay yürümeye...

anlıyacağınız her zaman doğru yaptığınızı düşündüğünüz şey sizin için doğru neticeler çıkarmayabiliyor.

--- spoiler ---

devamını okuyayım »