krumdopta

  • 64
  • 5
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

focus t25

5. sınıftan beri (lanet olası sünnet operasyonu sonrası*) ilk defa gerçekten zayıflamamı sağlamış program. gerçekten demekle kastettiğim şu, önceden de kilo verdim, hatta şu anki kilomun 1-2 kilo daha altına da düştüm fakat vücudumda hiç bu denli bir incelme olmamıştı. sadece yemenizi kısarak kilo verebiliyorsunuz, evet. ama o hayalinizdeki bel çevresine sahip olma ihtimaliniz baya düşük. anca önceki halinizin daha ince bir kopyası olabiliyorsunuz. bende öyle oldu en azından.

şu anda gama aşamasının ikinci haftası bitmiş durumda. iki hafta sonra yine editlerim bu entry'i ama şu anki sonuçları bir an önce paylaşmak istiyorum.

******
kilo - 85 => 73.6
göğüs - 108.5 => 93
bel - 103 => 84
kol - 33 => 32
kasık - 61 => 55.5
kalça - 104.5 => 92
******

ben aslında bu işe ilk kez geçen sene başlamıştım. yaz tatilinin sonunda başladığım programı, üniversitenin başlaması sonucu istanbul'a döndüğüm 3. haftanın sonunda bıraktım. burada devam etmemin mümkün olmayacağını düşündüm ve yatmak da tatlı geldi. bir sene böyle geçti. bu senenin temmuz ayında, giydiğim tişörtten görünen tombikto memelerim sonucu, ani bir kararla tekrar dinlemeye karar verdim shaun t abimizi. temmuz'dan eylül'e kadar memleketimde yaz tatilimi geçirirken, bir yandan da programın beta kısmını tamamladım. istanbul'a gelirken yine bir göt korkusu oluştu, "acaba devam edebilecek miyim ki, ya yine bırakırsam?" falan diye. ama bırakmadım. sonraki gün iki sınavım olsa bile devam ettim sporumu yapmaya. çünkü kendimi tanıyorum, 30 dakikayı (hareketler 25 dakika tutuyor ama soğuma hareketleri ile toplam 28 dakika falan sürüyor videonun tamamı. 2'nin yanındaki 8'i sildiniz, kaldı mı 2? 28 ile 2'yi topla. ne yaptı?) spora ayırmasam yine çalışmayacağım sınava o süre boyunca. ben de telefona, bilgisayara ayıracağım o vakti gidip bu işe harcadım.

sonuçta ne oldu peki? kıyafete çok para harcamaya başladım. çünkü hiçbir şeyim olmuyor bana artık. pantolonlar dede pantolonlarına döndü, giydikten sonra bel hizasından bırakınca, popomu da geçip yere kadar iniyorlar. popo demişken, popomda baya küçüldü ve taş gibi oldu. arada aynada kendi popomu izliyorum, yalan değil*. memelerim artık baya normale dönmüş durumdalar, hala o kaslı abilerinki gibi değil ama normal kıvama geldiler. ki şu an göbek çevremde hala yağ var ama büyük miktarı gitmiş durumda, kalan kısmını da sporla eritmeye devam ediyorum. zaten beklentiniz o "before and after" videolarındaki kadınlar ve erkekler gibi bayramda herkese yetecek kadar baklava çıkarabilmek falan olmasın eğer yağlı ve spordan uzak bir vücudunuz varsa. aksi halde büyük hayal kırıklığına uğrarsınız çünkü o videodaki insanlar sadece bu işe konsantre oldukları, ve belki de çeşitli takviyeler aldıkları için üç ayda o vücudu elde etmeyi başarabiliyorlar. günlük hayat koşuşturmasına sahipseniz ve beslenme ve uyku düzeniniz müthiş değilse daha sabırlı olmanız gerekecek.

bu arada kondisyonum baya gelişti. yorgunluk falan hissetmiyorum gün içinde. ayrıca eskiden bir tane bile şınav çekemeyen ben, şimdi gama'daki insanlarla başa baş gidiyorum. bazen bokunu çıkarıyorlar tabii, o zaman takip edemediğim oluyor. onun dışında yürüyüşüm, halim tavrım falan da değişmiş, arkadaşlar öyle söylüyorlar. o nedenle sizin de böyle bir niyetiniz varsa hiç vakit kaybetmeyin, bir an önce başlayın. soru sormak isterseniz yeşillendirmekten çekinmeyin.

devamını okuyayım »