kukuletali

  • 345
  • 0
  • 0
  • 0
  • 9 yıl önce

recep tayyip erdoğan'a tayyip demek

diyen kişinin yaşı mevzu bahis edilmeden, her kesimden insanın iştirak ettiği eylem. nedeni de recep tayyip erdoğan’ın, recep tayyip erdoğan olması yerine sadece tayyip olmasıdır. kendisi sadece tayyip’tir, çünkü halktan biri gibidir. lakin bu halktan biri gibi olma özelliği kendisine duyulan aşırı sevgiden dolayı onu içimizden biri olarak görmek; ya da yaptığı işleri takdire şayan bulup alkışlamamızdan ileri gelmemektedir. kendisi halktan biri gibidir; çünkü oturduğu koltuğa, bulunduğu mevkiye/ yüksekliğe yaraşır tutumlar sergilememektedir. başbakan da insandır lakin kişi, ünvanın yüzü suyu hürmetine de olsa kendisinden ona yaraşır bir ağırlık, konuşma biçimi, hal tavır sergilemesini beklemektedir. recep tayyip erdoğan ise tüm bunların aksine kasımpaşalı tavırlar takınmakta, her fırsatta kendisine soru soran gazetecileri saygısızca azarlamakta- paylamakta, eleştirilerini toplum karşısında değil de, üç-beş kişilik dost meclisi önünde yapıyormuş gibi bir izlenim yaratmaktadır. işbu nedenle, ismi en kestirmeden, çoğu zaman da imalı bir yergi * ile telaffuz edilmektedir. (bkz: tayyip)

ha bir de bu arada, kendisine gönül rahatlığıyla tayyip denilmesinin başka bir nedeni, attan bile düşmesine tanık olmamız, oğlunu-kızını dünya evine sokmasını her bir ayrıntısıyla seyretmemiz olabilir tabii.

not: girilen entryde kasımpaşalı olanlar, geçmişinde attan düşenler ya da oğlunu-kızını evlendirenler eleştirilmemiştir.

devamını okuyayım »
12.10.2004 19:00