kumesizsoyutidealist

  • 2510
  • 19
  • 2
  • 0
  • evvelsi gün

deney yaparken anneannenin gazabına uğrayan çocuk

bir ülkenin cahil kalmasının baş sorumlusunun devletten önce anne olduğunu gösteren video.

kullanılmaması gereken pet şişeler, lekelenmemesi gereken masa örtüleri, kırışmaması gereken tüller yüzünden kaç çocuğun hayalleri katledildi bu ülkede acaba? kaç çocuk kendini bu eşyalardan daha değersiz hissedip tüm hayatı boyunca herhangi bir maddeye sahip olmak için büyük bir hırs ve kin geliştirdi? aşağılık kompleksi ve sevilmeme duygusuyla en yakınlarına hayatı dar etti?

öyle bir değer anlayışı var ki aile denen kurumun, öncelikleri hep gelişmemeye ve geri kalmaya neden olan şeyler oluşturuyor. bu çocuk fizik okumak istese, burun kıvırırlar muhtemelen. bölümü bitirip sinema okumak istese deli derler. siyasi olaylara karışsa utanırlar. polisle ve devletle aynı doğrultuda düşünürler, gözaltına alınsa, onların duygu sömürülerine alet olurlar. aç insanların karınlarını doyurmak için kavga etmek, hayatını feda etmek aptallıktır onlara göre. bunu hiçbir zaman anlamazlar.

ama çocukları gider nalbur dükkanı açar, kendilerinin bulduğu bir kişiyle paraları havaya saça saça evlenirse hayırlı evlat yetiştirdikleriyle övünürler.

kendilerine garanti edilmiş bir cennet yarattıkları için, bu dünyayı anlamayı akıllarına bile getirmeden üçlü koltuklarında yan gelir ölümü beklerler.

devamını okuyayım »