kumsallarin istenmeyen kum tanesi

  • 215
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 ay önce

beden eğitimi dersinden akılda kalanlar

beden eğitim denilince aklıma ilkokulda matematik ya da birbirinden saçma başka dersleri işlediğimiz gelir aklıma. maalesef ilkokulda tam bişilere heves edeceğimiz yıllarda koskocaman beden eğitimi dersini teorik olarak işlettiryordu sevgili öğretmenciğim. bir defa sağolsun çıkarmıştı onda da top oynamak, koşmak ve terlemek yasak; gidin sek sek falan oynayın dedi şişe çevirdik. sonra o şişeleri de götümüze soktuk.

orta okul yıllarında ise bize zorla sattırılan eşofmanlar geldi aklıma. evden bize ait bir şeyle çıkmak yasak ve not kırma unsuruydu. sağolsun o dönemlerde döner sermayeye katkı yapmaya başlamıştık. akabinde yine ortaokul derslerinde kızlar kendi aralarında gruplaşarak fiskos, erkeklerdin büyük çoğunluğu futbol oynayarak geçirirdi. biz elit kesimde basketbol oynuyorduk 90'larda.

lise yılları. kulüpte oynayan sporcular olarak basketbol oynardık derme çatma potalarda. ve beden eğitimi sınavı olarak turnike, stop jump shot falandı uygulama. güzeldi. her ders başında bütün sınıfı ısındırma ayağına yerlerde süründürürdüm. şerife hocamız -ilk defa bir hanımefendiydi beğen eğitimi dersi hocamız- sağ olsun sınıftaki tek kulüp oyuncusu olarak bana emanet ediyordu sınıfı..

devamını okuyayım »