kurremkamerruk

  • 1477
  • 14
  • 7
  • 0
  • dün

27 şubat 2017 tümosan altay tankı projesi iptali

bu işin iptaline bir türk vatandaşı olarak sevinemem. evet bu tip bir motoru yapmak için gerekecek ar-ge maliyetinin bu kadar üretim ile karşılanamayacağını da bilecek kadar ekonomi, ticaret biliyorum.

sayın çok bilirlerin dediği gibi maliyet mühendislik işi değildir, mühendis tasarım yapar uygulama yapar maliyet hesapları o işi yapacak adamın işidir.

adı milli olacak diye gayri ekonomik iş yapılır mı sorusunu da stratejik ürün nedir, ne işe yarar soruları ile cevaplamayı borç bilirim.

akp nin en beceremediği iş diplomasi, sadece ülkeler arası diplomasiden bahsetmiyorum, tüm çoklu ilişkilerdeki diplomasi bahsettiğim. kırmadan, bozmadan bir iş yapamayan bir yapı kuruldu ülkede, hiç bir zaman kazan kazan mantığımız yok.

çünkü her ne kadar idolü polat alemdar denen sümük herif olan adamların kafasına girmese de, sen kimsin tipi dış politika ve vay sen bana bunu yaptın o zaman sen şerefsizsin tipi iç politika ve vay sen de bizdensin o zaman anlasan da anlamasan da ederinin on beş katına al şu işi yap tipi ihale kanunu, para gelsin de kimden gelirse gelsin tipi ekonomi ile dünyada iş yapamazsınız.

tam olarak ta bu sebepten bu sorunu yaşıyoruz.

tümosan bu işin adamı değildi bunu herkes biliyordu ve biliyor zaten.

bir işi de aklı başında, ortalığı kırıp saçmadan, dağıtmadan yapmayı beceremiyoruz. ne kazanmayı biliyoruz, kazanınca sahada rakiplerin hepsine hareket çeken ergen gibi kazanıyoruz, ne de kaybetmeyi, çünkü kaybedince de bizden başka herkesi suçlamayı başarı görüyoruz.

kazandığında efendi gibi, kaybedenlerin gözüne sokma çabasında olmadan kazanırsan, kaybettiğinde başkasına suçu atıp onların ne yaptığını değil kendi hatalarını gözden geçirip hatalarını düzeltirsen ilerlersin.

bok atarak bir yerlere gelinmez birader, belki kendin gibi olanlar seni çok alkışlar çok sever ama o kahveden çıkıp adam gibi güzel bir restorana gidip efendi gibi yemeğini yiyip çıkamazsın. ancak küçük işlerin adamı olur zenginleşir, karını bir an önce boşayıp gen kızların elinde oyuncak olursun. paran için, gücün için saygı görürsün ama en ufak sallantıda etrafında bir kişi bile bulamazsın. başımıza gelen ve sürekli olarak gelecek olan budur.

devamını okuyayım »
28.02.2017 05:50