kurremkamerruk

  • 1459
  • 13
  • 1
  • 0
  • 5 gün önce

kanal istanbul

bak canım, binlerce işçi çalışıp oradan ekmek yiyecek diyen beslenmesi ağırlıklı ekmekten oluşan bebişim bak dinle.

inşaat işçisinin inşaattan kazandığı para yaratılan katmadeğerin binde biri kadardır, ve inşat bitince iş biter.

orada mesele işçinin yiyeceği ekmek değil yandaşın kazanacağı ranttır.

madem devlet yapmıyor, devlet işletmiyor, devlet kazanmıyor sadece birilerine garanti veriliyor, bu bok neden yapılıyor?

bu kanal istanbul un yapılmaması için sebep saymama gerek yok benim, yapılması için bana sebep söylenmesi lazım. çünkü orada işçi çalışacak lafının hiç bir mantığı manası yok, orası olmasa işçi çalışacak yer bulamıyorsa o ayrı, onun sebebini de anlatman gerekebilir bana. oradan gemi geçecek para kazanacağız diyorsan boğazdan geçenden para alamıyorsan oradan da alamazsın, boğazdan geçenden alıyorsan da zaten alıyorsun ne bok yemeye bu kadar büyük para gömüyorsun sorusu var.

basitçe var da var, inşaat dışında bir boktan anlamadığımız için götümüzden proje uydurup iş yaratmaya çalışıyoruz, bunu yaparken de satacak bir şeyimiz kalmadı bir boka yaramayan arsalar değer kazanıyor yandaşımız yürüyor diyecekse ona varım bak, en azından doğru söyle kardeşim ne öyle abuk sabuk işçi düşünür devlet millet düşünümüş gibi ayak yapmak.

ha şurada kanal istanbul savunan mallarından bu işte bir karı olacak olsa içim yanmayacak, la olm orası yapılsa da aynı yapılmasa da aynı senin için neyin derdindesin sen?

devamını okuyayım »
16.01.2018 01:16