kutlehan

  • 335
  • 8
  • 3
  • 1
  • dün

adhd

orta yaşlı olmama rağmen, "yaramaz" değil "hareketli" olmam ve birinci sınıfı paltoları yere serip uyuyarak geçirmem hasebiyle bir doktora gösterelim bunu denip bana da etiketlenen durum. öğretmene sorular götürüyorlar ona da soruyorlar falan. (tam şu anda telefona mesaj geldi ona baktım ekrana döndüm dedim ki ne hakkında yazıyordum yaa ben) bazen konuşmaların ortasında durup kalıyorum. konuşmayı sürdürdüğümü düşünürken aslında sustuğum konusunda uyarılıyorum. kendime zeki ya da aptal diyemem kendimi değerlendirmek bana düşmez ama ben bazı konularda kendimi çok yetersiz hissediyorum. bütün okul hayatım sırada silgilerden uzay gemileri düşünerek geçti. dersleri hiç bir zaman dinleyemedim. orada durdum sadece. üniversite bitirdim bir hocadan referans istedim dedi ki " ne diyim oğlum, derslerde uyur fantezi kitapları okur mu yazayım" dedi ve referans olmadı. bir şekilde yüksek lisansa girdim ilk defa gerçekten orada çalıştım.

burada dönüm noktası nerede: orta okulda da başarısız olunca annemlere bu çocuğu yorun dediler. okul korosu, belediye korosu, voleybol, basketbol, atletizm aklınıza ne gelirse götürdüler beni. pestilim çıkıyordu. ama ilk defa o zaman akademik başarı elde edebildim. yüksek lisansta da çalışma hayatı ile okul birlikte gidince kendimce başarılı olabildim. uğraştığın konu ne kadar çok, birbiri ile alakasız ve yorucu olursa o kadar bu sendromun üstesinden geliniyor.

arkadaş edinemiyorsunuz bu durum geçici değil. insanlar (burayı unuttum saatler sonra döndüm başka bir konuya dalmışım) tutarlı kişilerle arkadaş olmayı tercih ediyor olmalılar.

devamını okuyayım »
11.05.2018 11:45