kuzeye gidiyorum

  • 191
  • 4
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

vatanım sensin

bu bölüme kadar büyük bir boşlukla devam ettiğini düşündüğüm dizi, sağolsun diğer yazarlarımız ile banu avar'ın yazısıda büyük eksikliğin görülmesini sağladı. vatansever türk subay eksikliği...
olay örgüsü o kadar tek kişiler üzerine yığıldı ki işleyiş o nedenle tıkandı, sıkıp boğmaya başladı iyiden...
samsun'a çıkıldı, amasya genelgesi yayınlandı ama izmir'de bir üst rütbeli türk subayıda direniş gösterelim diyerek kolları sıvamıyor, cevdet'in tek başına yunan askeri olarak izmiri kurtarmasının olabilirliği var mı, başka askerimiz yok mu bu işgali hazmedemeyen. teşkilatı mahsusanın başı eşref paşa denen adam bana ekrandan hiç güven vermiyor, sanırsın ki bir tevfik. o da neredeyse silahları ele geçirip satmaya kalkışacak, amasya'dan emir almazmış, belli...

tek çatlak ses halit ikbal kod adlı cevdet'in kızı hilal. o da her defasında azarlanıyor itilip kakılıyor, işgalciler tarafından akıl, gözdağı veriliyor ufaktanda olsa vatanını savunmaya çalışanda şamaroğlanı, zekasız... he doğru ya medeniyetsiziz biz.
hem vatan toprağında, hem türk evlatlarına gidecek silahlarda, hem de cevdet'in karısında gözü olan karanlık mı karanlık bir tevfik var, mide bulandırıcı kötülükte, o da bize medeniyet gelmesini istiyor ponçik n'apsın. her durumda olduğu gibi dizilerde bile tüm yük atamızın omzunda, kurtarılmış bir vatan var, gerçekten hem pisikolojik, hem bedenen savaşmış türk askerleri, türk milleti var ne de olsa, yiyin ekmeğini ama anlatamayı beceremeyin. başka türk aileler yaratılsın yurdun diğer illerinde de olabilir bu. vatanın kurtarılmasına odaklanmış çalışan, akıllıca, sinsice hareket eden, varlıklı olabilirler hatta şüphe çekmeyecek şekilde, zaten olması gereken vatansever türk subaylarına yardımcı olan...biri de isyan etsin be arkadaşım, varsa yoksa cevdet'in ailesi, tabi başrol oyunculara çuvalla para dökülünce, onların karasınırından çıkılamıyor.
ben hilal'in vatan sevgisini seviyorum, aşkla bağlı bir hazmedemeyiş var bütünüyle, aynı atamızın hazmedemeyişi gibi, tek eksiği yaşı çok ufak, yine o da yalnız başına sayılır. amma, küçük hilal'imi durduracak, küçük düşürecek en ufak diyalog yazılacaksa, yunan askerinin biri tarafından duyguları ile aşağlıkça oynanacaksa, bir de bu nedenle sürekli ağlayacaksa, gelecek haftaki bölümde kurşuna dizilmesini yeğlerim.

devamını okuyayım »
23.12.2016 12:57