ladini

  • 84
  • 0
  • 0
  • 0
  • 10 ay önce

kadın zekası vs erkek zekası

peşin peşin "nobel ödülü alanlara bakın, bilimsel anlamda dünyaya katkı sağlayan insanlara bakın ağırlıklı erkek evet hep erkek o zaman erkek süper abi yaa" diyenden hızla bi kaçın önce. ordan yola çıkıp değil bir sonuca, na şu köşedeki bakkala bile varamaz çünkü o tip düşünenler. sistemi ve doğayı ele almak gerekli çünkü. yüzyıllardır bilimsel araştırmalık fırsat verildi de kadınlar iki işlem mi yapamadı. bir maria curie olmadı.bu yüzden analitik zeka ile sosyal zekayı karıştırmayın. lütfen! ( hoş başlığın bile ucu açık la )

devam edecek olursak, kadın ve erkek zekası sadece sosyal alanda farklılık gösterir. her kadın birey ta ilk çocuk yaşlarından örnek aldığı annesine ve onun sahiplenici anaç tavrına bağlı bir duygusal temel oluşturur bünyesinde. sonrası zaten (genellikle) 20 li yaşlardaki evliliğin bir getirisi olan ağır prolaktin etkisi. işte o, duyguyu duygusallığı tüm gebelikti lohusalıktı bi iki yıllık bi terapi şeklinde kadın bünyesine zerk eder. ve kadın artık sonu hüzünle biten şeylerden olabildiğince kaçınır. hep tatlı hoş sesler isterken aklından çakallık geçirmez ve hödükler tarafından "yek yeaaa kadınların kafa çoh çalışmıyo biz kadar. baksana saflar laa" damgası yerler. he erkek öyle değil ta ilk çağlardan bu yana aldığı kültür ( bütün coğrafyalarda var olan erkek kültürü) bi tuzak hazırlama, bi kurnazlık, bi ele geçirme mevzuu yüzünden türlü yollara başvurarak öğrendiği türlü naneye birde ergenlik döneminde eklenen testesteronda eklenince ortaya bir güç hırsı, ön planda olma ve yıkma hevesinden kaynaklı erkek daha kıvrak ve oyunbazlığa uygun bir birey hale gelir. bunlar sadece hormonal yaklaşımın ve toplumsal kültürün bireylere getirisiydi.

tek bir sebebini yazdım çünkü bu durumunda altyapısında sonsuzluk istenci ve ileri nesillere olan özlemden bahsetmem de gerekirdi. çoğunluk sıkılır dahada uzun tutmayayım diyorum.

(son not: bu bahsettiğim özellikler hızla sosyalleşilen günümüz çağında geçerliliğini yavaş yavaş yitiriyordur. kadın sosyal internet hesaplarıyla, eğitime katılma ve iş hayatında aktif rol oynamaya başlamalarıyla yani toplumdaki eşit yerlerini almaya başlamalarıyla birlikte artık o tatlı saf hallerini yitirmeye başlıyorlar.ve kendilerinden önceki hemcinslerinden sosyal anlamda daha ileri düzeyde bir zekaya sahip hale geliyorlar. )

devamını okuyayım »
30.03.2016 12:01