ladygaga

  • 383
  • 6
  • 1
  • 0
  • geçen hafta

lady gaga

(bkz: gaga five foot two)
8 senedir çok sıkı lady gaga takipçisiyim. belgeseli izledikten sonra içimde birşeyler koptu. şanın, şöhretin öyle mutluluk getirmediğini gördüm. kas spazmı yaşarken bi yandan da hüngür hüngür ağlarken 'eğer ünlü olmasıydım yanımda yardımcılarım da olmasıydı bu hastalıkla nasıl mücadele ederdim gerçekten bilmiyorum. çok utanıyorum, aciz gözüküyorum' dedi. milyon dolarlar içinde yüzerken kas ağrılarına birşey yapamamasını, bipolar bozukluğu olduğunu türlü türlü hastalıklarla mücadele ettiğini ve hergün bir avuç ilaç kullandığını gördüm. sağlığın önemini daha iyi anladım. muayene olurken bir yandan makyajının yapılıp röportaja hazırlanması ne kadar kötü. herşey spotların altında bir şov. ne kadar zengin olursan ol o sahte gülümseme maskesini herkes takıyor şu hayatta. mecburuz. lady gaga'nın gözlerinde ki o yorgunluğu görüyorum o yalnız kalma korkusunu hissettim. insanlara uzun uzun sarılıyor. uzun uzun gözlerine bakıyor. milyonlarca hayranı, maddi manevi süper güç olmasına rağmen kendini yalnız hissetmesi gerçekten çok yıkıcı.

o kalabalığın içinde kaybolma hissini biliyorum. etrafa güçlü görünüp kimseye ihtiyacın yokmuş gibi davranmaları ama aslında yalnız kalmaktan da bir o kadar korktuğunu.. lady gaga tam da bunları yaşıyor. şuan ihtiyacı olan doğru sevgi ve dinlenmek. o güzel sesinden, şovlarından ne kadar mahrum kalmak istemesem de eğer iyi olacaksa dinlenmeli.

şu belgeselden etkilenmeyenlerin de vicdanından şüphe duyuyorum. lady gaga'dan ziyade, bir kadının yaşadığı travmaları izler gibi oluyor insan. aynı şey britney spears içinde geçerli, her ne kadar britney o dönemi atlatsa da ikiside zorlu dönemlerden geçti. lady gaga belgeselden gördüğümüz kadarıyla da sağlığıyla ilgili hala zorlu zamanlar geçiriyor. umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur ve bizi sesinden, şovlarından, çılgınlıklarından mahrum etmez. şu muhteşem performansla konuşmamı sonlandırıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=ktxyxotwg3c

not: madonna'ya da gereken cevabı vermiştir, nokta.

devamını okuyayım »