laf lafi acti

  • 158
  • 1
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

oz

muazzam dizi. ilk 2 sezon bir oturuşta bitiveriyor ki dizi de daha sonraki sezonlarda hep bu ilk 2 sezonun temellendirdiği şeyler üzerinden ilerliyor ve gücünü buradan alıyor. lakin belirtmekte fayda var ki 3. ve özellikle de 4. sezondan itibaren dizi iyiden iyiye bir soap opera kıvamında ilerliyor. her ne kadar dizi hiçbir zaman bir karakteri ön plana çıkartıp onun hikayesini anlatıp onu izleyicinin vazgeçilmezi kılmasa da dizideki yetenek ve karakter ağırlığı fazla olan isimlerin de diziden yavaş yavaş ayrılmasıyla özellikle 4. sezon çekilmez bir hal almaya başlıyor.

bununla beraber yine 3. ve özellikle 4. sezonla birlikte değişen ton, abuk sabuk yaşlandırma ilaçları, yasa değişiklikleri vs. gibi şeylerle de kendi kendini tekrar etmekten kaçınırken tepetaklak olmaya yaklaşmaktaydı ki bu söylediklerimin haklılığının da kanıtı sanırım dizinin fanlarının aklında son 3 sezondan kimsenin kalmayışı yada daha doğru bir ifade ile kimsenin son 3 sezondan bir karakter ile özdeşlik kuramaması ve burada adının yazmamasıdır.

nitekim çok çok 2 ve onun devamındaki ehh 3. sezonu ile gelmiş geçmiş en iyi dizilerden birisidir oz. kesinlikle izlemeyenlere de tavsiye ederim. bakmayın 4:3 ekrana bakmayın max. 480p görüntü kalitesine.

devamını okuyayım »
28.07.2018 15:34