lantis

  • 1572
  • 6
  • 1
  • 0
  • 3 gün önce

pide salata ve şaraba 7 bin tl hesap isteyen esnaf

şaşırmadıgim haber, işin komik tarafı gazetenin bunu yadirgamamasi, neredeyse esnafı haklı göstermesi.
3 sene önce bodrum'a gittim. gümüşlük'te bir mekan, sabah gittiğimde fiyatlar uygun gelmişti, aksamda balık yiyeyim dedim. bir porsiyon kalamar, bir porsiyon cinekop, bir adet kola istedim. balığı beğenmedim, yarım kaldı. denizi izleyerek kalamar ve kolayı götürdüm. bir duble rakı alayım derken, telefon geldi. mecburen hesabı istedim.
yediklerimi tekrar listeleyeyim,
1 adet cinekop
1 porsiyon kalamar
1 adet kola
sabah ki hesabıma göre 60 lira hesap gelmesi gerekiyordu. hesap geldi... tam 400 lira.
yanlışlık oldu herhalde dedim. hesap detayı istedim, garson yanlışlık yok beyefendi, şunu şunu yediniz diye karşılık verdi. yine de detay istedim
fiyat geldi,
cinekop 120 lira
kola 15 lira
kalamar 50 lira
hizmet bedeli garsoniye 225 lira
... yani 225 lira bahşiş, geri kalan sisirmeler ayrı. menüyü istedim, sesleri yükseldi. aynı şekilde sarhoş muamelesi çekildi,küçük düşersem ses etmem hesabı öderim diye. o kadar nakit yok dedim, kart istediler, kart yok dedim. şef garson geldi, arkadaşı arkaya götürün konuşalım dedi.

polis dedik jandarma dedik, skine takan olmadı. velhasılı detay anlatamayacağım, 100 lira verdim, bir bahane ile dışarı çıkıp arabaya atladığım gibi gaza bastım.
tam orospu çocuğu bir esnaf modeli olmuş ülke, bir daha da skerim bodrumu, yunanistan duruyor mis gibi, mallasmayin

sorular üzerine ekleme : beyler 100 liraya anlaşamadık, yüz lira masaya bırakıp hesabı ödemeden kaçtım.arabayıda sattım, skseler gitmem *

devamını okuyayım »