laruv vural

  • 135
  • 36
  • 22
  • 0
  • evvelsi gün

bedelli askerlik

arkadaşlar bomba bir haberim var, öncelikle duyum değil bizzat birden fazla askerlik şubesine konuyu tasdik ettirdim yetmedi milli savunma bakanlığını da aradım, buralara birazdan geri döneceğim ama önce size haberimi vereyim.
milli savunma bakanlığından askerlik şubelerine 1 hafta önce bir yazı gönderilmiş, ikinci bir emre kadar bakaya ve kaçakların iş yerlerine gönderilen 'iş ilişiğinin kesilmesi' ile alakalı yazı yazılmasının durdurulmasına karar verilmiş.

ben bunu dün öğrendim, lanetli 88 neslinden gelen ben 30 yaşımda askerlik şubelerini akşama kadar gezip genel mi diye öğrenmeye çalıştıktan sonra yetmeyerek milli savunma bakanlığı asker alma daire başkanlığının internet sitelerinde numaralarını bularak aradım, onlarda teyit ettiler ve fakat hem askerlik şubelerine hem de bakanlığa bu kararın alınmasında bedelli askerlik konusunun bir alakası var mı diye sorduğumda veya bu kararın ne kadarlık bir süre için alındığına dair sorduğum soruya da net cevap vermemekle birlikte tek normale yakın cevap bakanlıktan geldi, bedelli askerlikle ilgisi yok kurumlar arası bir durumdan kaynaklı, bu kararın ne kadar süreli olduğu hakkında da size bilgi veremeyiz dediler.

şimdi sizlerden bir ricam var, hep birlikte tek tek savunma bakanlığını arar iseniz antipati toplayıp bu karardan vazgeçmelerine sebep olabiliriz gibi ütopik olmakla birlikte korktuğum bir sonuç ortaya çıkar diye çekiniyorum, ama yapabileceğimiz ki bende yaptım az önce hepimiz milli savunma bakanlığı bimer hattına yazı yazalım, bu durumun bedelli askerlik ile ilgisi var mı diye yazalım ayrıca kısa vadeli bir karar ise bu durumun bedelli askerlik çıkana kadar kalması gerekliliğini savunalım.

bakın ben benim ne gbt korkum var ne de para cezası vs hiç umrumda değil, tek umrumda olan dünyaca ünlü bir ilaç firmasında haftaya işe başlıyorum ve 26 temmuz'dan itibaren bakaya olarak gözükeceğim, çünkü 24 temmuz'da yerim belli oluyormuş, eğer bu yazıyı iş yerime göndermeyip ekim'de de bedelliyi çıkarırlar ise bir çoğumuz çok rahat ve mutlu olacağız.

not : kafalarınızda soru işareti kalmaması için askerlik şubelerinden durum teyidi yapabilirsiniz ama milli savunma bakanlığını darlamayın rica edeceğim.

bu bilgiden sonra bedelli çıkarda beni ziraat bankasına konvoyla götürüp havalara atıp tutacağınızın sözünü de peşinen almış olayım :)

devamını okuyayım »