last oprichnik

  • 273
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

1 nisan 2015 hürriyet manşeti

rahatsız edici bir manşet.

hürriyet'i pek sevdiğim söylenemez, gazetecilikten de anlamam; ama sanırım gazetecilik, bazen işte tam da böyle rahatsız etmektir. ülkenin şu halinden rahatsız olmayanlar ve olamayanlar; bik bik öteceklerine şu fotoğrafın sebeplerini düşünsünler biraz. rahatsız olacak başka hiçbir mesele yokmuş gibi, buna atarlanmasınlar.

bazen damara basmak lazım gelir ki anlayın nasıl bir haldeyiz. şu ülkenin gündemini takip eden, olayları araştıran, yorumlayan, yorumları okuyan bir insan mutlu olamaz; mutlu olmanın, gece rahatça uyumanın imkanı yoktur. sürekli bir soru işareti, sürekli bir kafa karışıklığı, sürekli bir "yarın ne olacak?" sorusu ve korkusuyla yatağa girmeye mahkum ediliyorsak her gece ve hatta uyuyamadığımız her sabah; ülkedeki tek sorun bu manşet değildir arkadaş. hatta bu manşet bize layıktır bile.

oturup bir düşünün bir gün içinde şu ülkede neler yaşandı ve neden hiçbir sorunun cevabı yok diye. oturup bir düşünün insanlar nasıl böyle kolay ölüyor diye. oturup bir düşünün ölen insanlar bize nasıl böyle normal geliyor artık diye. oturup bir düşünün kaza denilen katliamlar, yasal mermiler, illegal mermiler, yalanlar dolanlar, düzenbazlıklar ve haksızlıklar neden hep bizi buluyor diye. oturduğunuz yerden öfkeyle kalkmıyorsanız eğer; suçu biraz da kendinizde arayın, bu manşette değil.

devamını okuyayım »
01.04.2015 02:40