last oprichnik

  • 246
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 ay önce

arkadaşlar bundan sonra aşağılamıyoruz kampanyası

aylardır katıldığım kampanya, şimdiden söyleyeyim yüzde 90'ında hiçbir işe yaramıyor. ve bu aşağılamama tutumunu da sırf onlara yaranayım diye değil, içimden öyle düşünceler geçmediği için uyguluyordum. söylediğim, yazdığım her şeyde saygılı, karşıdakini de önemseyen ve ona da hak veren bir tavır takınıyordum; ama olmuyor. düşünceleri zerre oynamıyor.

"ya o konuda haklısın aslında ama..."
"ama onlar da şunu şunu yaptı zamanında."
"dış güçler şöyle böyle."
"vatan hainliği!"
"devlet zarara uğradı, ekonomiyi bozdunuz."
"montaj onlar, gerçek olduğunu nereden biliyorsunuz?" (özellikle yalanlama gelmeyen ve hatta doğrulanan ses kayıtlarının üzerinden gitmeme rağmen)

gelen cevaplar bunlardan başka bir şey değil. siz de fark edeceksiniz zamanla. bunun dışında kendi düşüncelerini yansıtan, orijinal cevaplar oldukça az. ha bir de hiçbir cevap veremeyip de üstüne hala akp'yi savunanlar var.
karşıdaki insana kendi görüşümden olan tarafın veya benim tarafı olduğumu zannettiği tarafın hatalarını kabul ettiğimi söylüyorum, onların da düzeltilmesi gerekiyor diyorum, o yüzden tüm halklar birlik olmalıyız diyorum; ama sen de gel kabul et şu akp'nin hilelerini, yolsuzluklarını, sahtekarlıklarını diyorum; adam anlamıyor. nasıl yaklaşırsam yaklaşayım olmuyor yani.

sonuç: yaklaşık olarak 7-8 aylık ılımlı yaklaşım deneyimime dayanarak, artık içim rahat ede ede söyleyebilirim ki; bunlar siyaset konusunda hem kör, hem koyun, hem laf anlamaz, hem bilgisiz, hem de hülooğ. sadece akp seçmeni mi böyle? hayır her partide var böyle seçmenler; ama niye akp'de bu kadar yoğunlukta onun tartışması ayrı yapılır.

devamını okuyayım »