laysamina

  • 1448
  • 8
  • 2
  • 0
  • evvelsi gün

karadayı

bölüm itibarıyla eski güzel günlerin sinyalini veren dizi.

--- spoiler ---

bir kere feride'nin melih'le konuşması çok iyiydi. angut melih, kardeşini anlamamakta ısrar ettikçe deli oluyorum ben. "darağacındaki benim sevdam" dedi ya feride, ah canım dedim. keşke bahar yanında olsaydı bari.
bu gidişle bahar'ın mezarını buluşma yeri olarak kullanırlarsa şaşmayacağım.
melih, bırak oğlum mallığı, yardım et ablana, delirsin mi kadın? ölsün mü? bu ne taş kalplilik yahu!!!
bahar, çitlembik, öldün ya, çok yalnız kaldı feride şimdi, bomboş bir odada yalnız bir bank gibi. o umut dolu sözlerin, hayatı güneşlendiren sesin, çok lazım bi karaktermişsin sen. yazık oldun...
sinan'ın gerçek kötülerden çıkmasını sevdim. tamam feride güzel hatun ama bi süzme aşığı daha kaldıramayacaktım doğrusu. ama feride'min canını bi de sen yakarsan çok fena olur bak!
turgut'çuğumun hırsına bayılıyorum, şadoğlu ailesinden gelen vuruyor, giden vuruyor. en son kerime hanımla mehmet saim bey de çakınca lafları içim soğudu. mahir'i ziyaretteki korkun takdire şayandı zaten.
ayten & nurten, o nasıl vedalaşmaydı ya öyle safiye anneyle, içim parçalandı benim. sana bile üzüldüm kız ayten!
orhan, çocuğum, bul doğru yolu, bul artık. özünde iyisin, ben seni biliyorum.
osman, bi tane bi delikanlısın, seni çok seviyorum ben, mutlu olacak bir yol diliyorum sana.
yasin, cicim, gözlerine kurban, ama o favorileri az kes, kıskançlığı da bırak, songül seni seviyo işte, iyi adam ol sen de, iyi adam kal.
necdet, canım benim, ayten'e olan aşkın, kardeşine bağlılığın falan hep güzel de, şu karslıya böyle kul köle olmayaydın, iyiydi. kötülük sana yaraşmıyor, sen de iyi ol. kan kardeşlerini öldürdün lan, vicdanın rahat mı?
dalyan, sesin var ya senin, şiirler okusun insana, öyle kocaman gül, dünyadaki tüm dertlerden korursun evlatlarını, öyle bir güven veriyorsun adama, sağ ol, var ol, kibarımı bırakma.
nazif baba, öyle çaresiz, öyle üzgün bakmak nasıl bir oyunculuktur, bari sen uzun yaşa, sakın ölme, emi?
minik nazif, senin gibi çocuğum olsun, 10 milyon borcum olsun, çok sevimlisin len!
erdal abi, avukat olduğunu unutmasan mı acaba? bi savunma yap, bi şey yap, yap be!
ve canım, mahir'im, gidip nişanı bastın ya, bu rezalete bi son vereceksin dedin ya, taziyen sebebiyle seni geri aradığını söylediğin adam için söylediklerini unutayazacak oldum resmen. unutmadım, o ayrı, ama çok güzel baktın ya sen! böyle aşkların gerçekten var olmuş olduğunu bilsem, zaman makinesini icat eder, o zamanlara dönerim yeminle. benim olmasa bile, varlığını gözümle görmek için. hay yaşa sen mahir!

--- spoiler ---

devamını okuyayım »
01.10.2013 09:20