legem

  • delikanlı (432)
  • 623
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

ertuğrul kürkçü

geçen günlerde babamı aramış ertuğrul abi. ilk duyduğumda "oha, ne ara tanışmışlar " dedim ama babamdan öğrendiğim kadarıyla zamanında niğde'de cezaevi döneminden arkadaşlıkları olmuş. yani babamın aktardığı bu , ben onun yalancısıyım.

neyse uzatmayalım, yıllar sonra nasıl olduysa babamın telefonuna bir şekilde ulaşıp oyunu istemiş. peki babam ne yapmış: bu seçim kusuruma bakma, tayyip'in karşısında chp'nin oy alması lazım diye cevap vermiş. bağımsız olarak nasıl bu herifin karşısında duracaksın diye sormuş. özür dilemiş, karşılıklı iyi dileklerle telefonlarını kapatmışlar. ben, ertuğrul kürkçü'nün üzerinden kenan evren'e teşekkür etmek istiyorum.kemalizmin statüko anlayışını ve laiklik paranoyasını işkencelerde babamın içine nasıl nakşettiyse, saatlerdir konuşmama rağmen ikna edemedim. üstüne bir de sırrı'ya oy mu verilir diyen teyzemler yüz buldular, beynimin etini yediler. oy benim ulan, bağımsız sosyalist vekil adayıma vereceğim, size ne be? öf, daraldım cidden. yangın var, yangın!

ertuğrul abi. sen veya yol arkadaşlarından herhangi bir tanesi burayı okuyorsanız eğer:

sen hiç merak etme. babamın oyu , son anda sandık başında sana gelecek. buna hem kalben inanıyorum, hem de işimi şansa bırakmadan kalan bir haftada yürüteceğim yoğun propagandaya güveniyorum. kafasının etini yiyerek de olsa o oyu sana verdirteceğim, sen hiç merak etme.

sırrı süreyya'nın dediği gibi: " sabıkaların madalyan"

kızıldereler ise bizim çocukluk öykülerimiz.

devamını okuyayım »