leotardo

  • 78
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

lock stock and two smoking barrels

bu başyapıt beni film dünyasına sokan filmlerden biri. daha yeni yeni bu kültürel alemlere dalarken -gece msn'inde karıya kıza kültürlü görünme çabasıyla başlayan-
tavsiye üzerine izlemiştim. dün akşam üçüncü kez izledim. zevkim yıllar içinde değişti -belki de gelişti- ama her seferinde aynı hazzı alıyorum'dan bir adım öteye gidip her izlediğimde daha fazla haz alıyorum diyebilirim bu film için. vasat arthur'dan sonra tekrar izlemek ilaç gibi geldi.

bu film yönetmenimizin ilk -uzun metraj- filmi. kendi tarzını yarattığı film de diyebiliriz. tarzı ne dersek, ben "her biri kendine has güzelliği bulunan dağınık yapboz parçalarının yönetmen tarafından adım adım birleştirilmesi" diyebilirim. tanım inceden sıkıca geliyor olabilir ama öyle değil, ara vermeden bir çırpıda izlenebilecek bir film.

favori karakterim vinnie jones olmakla birlikte, en çok güldüğüm sahne soyguncularımızın dope headler ile kapıştığı yer. kafese girişleri, çıkışları, yukarda yaşananlar ve en güzeli başsoyguncumuzun tavırları.

ayrıca vinnie jones abimizi "nerden hatırlıyorum lan" diyenler için iki çok bilinmeyen kaynak daha bırakıyorum buraya.
the condemned
kill the irishman

devamını okuyayım »