lesimi

  • 1807
  • 11
  • 4
  • 0
  • dün

en büyük hayalim başörtülü sporcuları görmek

tanım: türkiye’nin lisanslı ilk başörtülü basketbolcusu merve şapçı beyanatı.

mağdur edebiyatı oynamak akp siyaseti karışmış her kişinin birinci görevi oldu. mağdur hikayen yoksa "bizımle degılsın" denecek. o kadar !!

"basketbol en büyük tutkum" deyip basketbol üzerinden siyaset yapmak olağan siyasi açıklamalardan biri haline geldi. akp ile birlikte siyaset karışmamış kurum, kuruluş, spor dalı, dernek.. vs kalmamış görünüyor. futbola etkilerini çokça, erkek basketbol tarafında kulüpler ve özellikle tbf üzerinden görmekteyiz. ancak bayan basketbolunda adım adım ilerleme mevcut.

gerçekten özgür bir irade söz konusu olsaydı etrafta çokça basketbol oynayan başörtülü görebilirdik. ancak siyaset eliyle alt tabakadan ilerlemek akp'nin seçim stratejisi olarak gösterildiği için merve şapçı işaret fişeği olarak görülebilir.

edit1: ak-trolller atlamış hemen. lagaluga yapacağınıza durumu temellendirin. uzun cümleler kurunca iş çözümlenmiş mi sayılıyor?

--- spoiler ---
basketbolun kendisi için bir tutku olduğunu belirten merve şapçı, "en büyük hayalim benim gibi başörtülü sporcuların, farklı branşlarda da sahalarda olması. tesettüre girdikten sonra birçok engelle karşılaştım. antrenörlükten başka bir düşüncem yoktu." ifadelerini kullandı.
--- spoiler ---
link

devamını okuyayım »
19.05.2017 18:16